Лікарі радять не збивати температуру до позначки у 38,4 градуса

31 Жовтня в 07:12  0  400

Здоров'яЛікарі радять не збивати температуру до позначки у 38,4 градуса

Під час підйому температури в організмі активно виробляються антитіла, які борються з інфекцією

 

Підвищення температури - перший симптом грипу та ГРЗ, різноманітних запальних процесів. Здебільшого люди вважають, що їх завдання — збити температуру.

 

Проте це не так. Адже під час підйому температури в організмі активно виробляються антитіла, які борються з інфекцією. Тому лікарі застерігають: не можна знижувати температуру тіла, якщо вона не дійшла до позначки 38,4 градуса.

 

- Чому взагалi пiдвищується температура тiла?

 

- У головному мозку є спецiальна залоза -- гiпоталамус, яка вiдповiдає за терморегуляцiю, - пояснює Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. - Там же вiдбувається аналiз стану усiх систем та органiв. Тож коли до органiзму проникає iнфекцiя чи починається запальний процес, у гiпоталамусi "вмикається" механiзм, який пiдвищує температуру тiла.

 

Адже гарячка -- не що iнше, як iмунна вiдповiдь органiзму на вторгення інфекції, коли виробляються антитiла, краще виводяться токсини. Пiдвищенням температури супроводжуються й запальнi процеси, кишковi iнфекцiї, гострi стани (апендицит, зубний бiль тощо).

 

- За порадами ВООЗ, не варто збивати температуру до 38,4 градуса. Чому?

 

- При вiрусних ураженнiх саме в цьому випадку виробляються антитiла до вiрусу. Коли людина "погорить" 3-5 днiв, у неї буде сформовано повноцiнний iмунний захист. Якщо ж температуру збивати штучно, вiрус не буде знищено.

 

Звiсно, є певнi стани, якi вимагають iншої стратегiї. Наприклад, якщо дитина реагує на температуру судомами, змiнами у нервовiй системi, не треба дочiкуватися позначки у 38,4, iнакше наслiдки можуть бути ще серйознiшими.

 

Розроблено спеціальні жарознижувальні препарати, у тому числі для дітей, адже ці ліки слід дозувати залежно від віку та маси тіла. Не треба кутати хворого з пiдвищеною температурою тiла - навпаки, руки, ноги, обличчя обтирають прохолодною водою. При важкiй гарячцi навiть рекомендується огортати хворого мокрим простирадлом.

 

Помiчнi протирання водою з оцтом чи спиртом (розводять навпiл) - їх роблять кiлька разiв з iнтервалом у 5-10 хвилин. Обов'язково треба багато пити. Але якщо усi цi заходи не приносять результату, людина “горить”, варто викликати швидку, адже занадто висока температура тiла може загрожувати життю.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

r.gif

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)