Олександр Дудка:«Для результативної роботи нам не вистачає єднання»
17 Квітня 2013 11:14 0 2810
Особистість
Минулого тижня народний депутат України Олександр Дудка здійснив робочу поїздку на свій округ, під час якої традиційно відвідав і Пологівщину.
Нагадаємо, що під час візиту народний депутат разом із пологівцями взяв участь в урочистому заході - висаджуванні алеї «Єднання поколінь».
Знайшов час Олександр Іванович поспілкуватися і з журналістами «Районки».
У розмові про депутатську діяльність народного депутата Олександра Дудки ми запитали його про те, чи є певні досягнення та позитивні результати в роботі, адже 22 березня минуло сто днів, як працює новий склад ВРУ.
- Перш за все, я зазначу, що приємно бувати на таких урочистостях, як сьогодні у вас. І, звісно, чоловік поважає себе ще більше, коли виконає три головні справи: посадить дерево, зведе будинок та гідно виховає сина. Тому такі добрі справи, а вони, до речі, проводяться і у Гуляйпільському районі, залишають приємні враження.
Нагадаю, 30 березня на святкуванні Дня заснування Гуляйпільського району було висаджено троянди, відкрито два дитячих майданчики; у колегіумі «Лідер» після капітального ремонту було відкрито спортзал... Крім цього, за моїм сприянням відбулась реалізація в окрузі одного з механізмів Кіотського протоколу, а саме - програми енергозбереження.
Це прекрасно! Ми разом з гуляйпільською та пологівською владою наче студенти, які гарно склали іспит. Приємно, коли нам вдається робити добрі справи. Сюди можна віднести і газифікацію, і роботи з прокладанням нових водогонів у селах...
З ремонтом доріг, на жаль, усе не так гарно, як хотілося б. Днями у мене відбулась зустріч із начальником Облавтодору з питань ремонту доріг у Гуляйпільському і Пологівському районах, під час якої ми обговорили обсяг та напрямки роботи. Адже не секрет, що гірших доріг, ніж у цих двох районах, немає.
- Як же вирішити проблему з дорогами?
- Дороги зараз активно ремонтують, але у напрямку Харкова, Краснограда... Ви знаєте, що відрахування на ремонт доріг йде від кожного реалізованого літра пального на окремій території. Як колишній керівник сільгосппідприємства, я можу назвати приблизну кількість спожитого пального у Пологівському районі, враховуючи відому мені площу сільськогосподарських земель. Якщо взяти до уваги, що у Пологівському районі сільгосппідприємства використовують понад 25 000 т дизпалива та понад 10 000 т бензину, а також близько 30000 т палива споживають фізичні особи, то на ремонт доріг Пологівщини має надходити близько 6 млн. грн. А минулого року надійшло лише близько 1 млн. 100 грн. Зазначу також, що для будівництва 1 кілометра дороги шириною 6 метрів та з урахуванням усіх вимог (для якісного будування) у середньому необхідно витратити близько 5 млн. грн. Тому, враховуючи те, що в наш час стрімко зросло навантаження на дорожнє покриття, я підтримую ідею платних ділянок за користування якісними дорогами, як це відбувається за кордоном.
Тобто, на мій погляд, наприклад, автошлях Київ-Харків вже можна зробити платним. Але плату слід брати за рух великовантажних авто. Адже для того, щоб в Україні були якісні дороги треба звідкись брати гроші на їх будівництво.
- Олександре Івановичу, Ви є ініціатором багатьох цікавих заходів в окрузі. Прикладом є висадка алей та багато інших. Скажіть, будь ласка, які ще акції заплановані в найближчий час?
- У Гуляйпільському, а з часом і в Пологівському районах проводитиметься акція «Чисте узбіччя доріг».
Раніше вони були розділені та закріплені за кожною з окремих адміністративних територій, включаючи бюджетні установи, організації. Вигорталось та вивозилось сміття, обрізались та білились дерева. Тож, я вважаю, такі традиції варто повернути. І ми це починаємо робити.
- Ви вже маєте досвід роботи народним депутатом, які враження від роботи у парламенті? Що з намічених цілей вже вдалось досягти за більш як 100-денний термін роботи в ВРУ?
- Ви знаєте, я пройшов усі необхідні ступені до статусу народного депутата. Нічого нового для себе у парламенті я поки що не побачив. Що стосується депутатської недоторканості, я мав її й раніше, проте ніколи нею не користувався. Як на мене, вона не потрібна. Що стосується пільг та службового житла, то підтверджу, що дали мені невелику кімнату у готелі (3х4), але жити там з родиною неможливо. І взагалі, навіщо надається готель, якщо два тижні на місяць ми знаходимось на територіях своїх округів?
Кімнатою у готелі я жодного разу не користувався, гостюю у сина, який мешкає у Києві. До речі, часто на роботу дістаюся саме на метро, дуже зручно. На жаль, через деструктивні дії опозиційних сил парламенту ми лише тиждень зі 100 днів змогли працювати у ВРУ. Трибуни парламенту більшість часу знаходяться заблокованими депутатами з опозиції. Це, звісно, не дає можливості працювати. Тому, як знаєте, нещодавно голова Верховної Ради Володимир Рибак прийняв рішення провести засідання не в залі засідань ВРУ, а в іншому приміщенні – на вулиці Банковій. Засідання відбулося, нарешті було розглянуто 22 законопроекти, прийнято з них 8, проте із залу ми змогли вийти тільки з охороною і через запасний вихід. Це не робота! Як народний депутат, я маю зобов’язання перед своїми виборцями, перед жителями територій мого округу, де люди чекають на їх виконання, а в результаті – мені це не дозволяється. Обурює! Для успішної діяльності українського парламенту політичним силам не вистачає одного – об’єднання.
А взагалі, у народного обранця є чіткий робочий графік, розписаний до 1 вересня. На місяць він виглядає приблизно так: перший тиждень праці - у парламенті, другий тиждень – у комітеті, третій – робота у парламенті і четвертий – робота на окрузі.
- Тоді побажаємо Вам, депутате, витримки і наполегливості у Ваших справах!
- Дякую і вам, дорогі пологівці, і побажаю гармонії, бути здоровими та не втрачати надії на краще майбутнє.
Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber
Новини за темою
Останні новини