Як справляється із другою ланкою медичної реформи Пологівська БЛІЛ?

22 Червня в 08:16  0  984

На районіЯк справляється із другою ланкою медичної реформи Пологівська БЛІЛ?

Друга ланка медичної реформи впевнено крокує країною. Але скарги про недофінансування, натовп хворих людей в одній черзі та нерозуміння, як діяти далі - це реалії українських лікарень.

 

Дещо про обіцяні “переваги” медичної реформи, яка діє вже 2 місяці:

  • гарантований пакет медичних послуг;
  • безоплатне лікування пацієнтів;
  • безоплатні ліки;
  • підвищення заробітної плати для лікарів вторинної ланки.

 

Виглядає все дійсно, як в Європі. А що ж насправді? Ми поспілкувалися із головним лікарем Пологівської БЛІЛ Романом Кравченком.

 

З якими труднощами під час впровадження медичної реформи другої ланки стикнулися?

— Найбільша проблема з інтегруванням медичної системи. Три місяці тому ми повинні були почати з ними працювати. Деякі з систем, зокрема і наша, ще не запрацювала. Тому ми не можемо сьогодні в електронній медичній системі працювати з електронним документообігом. При цьому, відтепер НСЗУ надає лікарні кошти за надані і зафіксовані в електронній системі медичні послуги. Тому, якщо ми і надаємо, але не зафіксовуємо виконану послугу, — не отримуємо фінансування.

 

За словами Романа Васильовича, попри підготовку і оптимізацію роботи перед реформою, відділення по сьогоднішнім тарифам є нерентабельними. Для підвищення ж тарифів потрібні державні кошти, а в умовах нинішнього економічного положення це неможливо.

 

НСЗУ прописали умови, за якими має працювати, скажімо, пологове відділення. Одна з них — цілодобова готовність надати медичну допомогу, готовність операційної бригади. З цього випливає, що в штаті має працювати 15 осіб персоналу. Їм потрібно виплачувати зарплату за робочий день, ніч, готовність працювати у святковий та вихідний. А коли ж лікарня отримує гроші лише за послугу (пологи), яких у нашому місті, у кращому випадку, 28 на місяць, то це стає неможливим. Також варто врахувати людей, які із Поліг їдуть народжувати до Запоріжжя.

 

Ще сумніша історія із психіатрами, офтальмологами і наркологами, які взагалі мають не так багато пацієнтів на щоденний прийом. Немає пацієнта — немає заробітної плати. НСЗУ платить тільки за скерованого пацієнта від сімейного лікаря або ж у невідкладному стані. Інша ж робота, наприклад, виписування сертифікатів і профогляду — додатково не оплачується.

 

Якщо у цих лікарів не буде 20 пацієнтів, за яких НСЗУ платить по 50 гривень, про рентабельність взагалі мова не йтиме.

 

Навесні лікарня почала приймати хворих з коронавірусом. Через це відбулося різке зниження кількості пацієнтів: люди перечікували хворобу вдома до останнього, аби не приходити до медичного закладу, де є люди з Ковід-19. Так з 70 пацієнтів на прийом прийшли 40 людей з невідкладним станом.

 

Чи були за час реформи скарги від пацієнтів?

— Особисто до мене ніхто не звертався. В принципі, для пацієнтів мало що змінилося.

 

А як же ліки, які лікарня мала б видавати безкоштовно?

— НСЗУ надавало фінансування згідно зі статистикою 2018 року. По цьому ж року нас і профінансували. Тоді ми мали близько 20 мільйонів по медичній субвенції і близко 15 мільйонів від району. Але сьогодні район (Районна державна адміністрація) не може надати нам стільки грошей через розподіл з громадою. При цьому, у 2018 році не передбачалося грошей на сьогоднішні медикаменти.

Лікарня просто не відчула, що грошей стало більше, і тепер можна придбати пацієнтам медикаменти. Попри це, тендери проводяться, але закупати можна тільки ті медикаменти, які прописані в Національному переліку, де є тільки найдешевші препарати вітчизняного виробника. Але деякі пацієнти самі відмовляються від запропонованих препаратів і купують дорожчі.

 

— Отже, прості інфекції та нескладні випадки ми пролікуємо, наприклад, знеболюючими, але серйозні стани без допомоги пацієнтів чи їх родичів пролікувати ми не можемо.

Сьогодні лікарня забезпечує лікування невідкладних станів дітей сиріт та тих, хто не має змоги оплатити лікування самостійно. Але це поодинокі випадки лікування з резервів лікарні.

 

— На жаль, сьогодні ми недофінансовані навіть по заробітній платі лікарів та персоналу. Дозволити собі лікувати всіх пацієнтів від НСЗУ ми не можемо. Для цього нам доведеться скоротити витрати на зарплату шляхом скорочення персоналу. А хто ж тоді буде призначати лікування?

 

Натомість, НСЗУ продовжує анонсувати 100% безоплатне лікування.

 

Ще одна неприємна історія для Пологівської БЛІЛ відбувається із хірургічним відділенням.

 

Коли ми опрацьовували різні моделі роботи з Міжнародними експертами, які вже пройшли цей перехід в реформу, бачили, що хірургії в Гуляйполі та Більмаку мало б і не бути. Але ж НСЗУ, тим не менш, підписали з ними договір. Тепер вони отримують кошти з глобального бюджету і будуть також, як і ми, недофінансовані. НСЗУ обрали тактику, що ми самостійно маємо визначитись, хто “виживе”, — ділиться Роман Васильович.

 

Звичайно, кожен головний лікар буде “стояти до останнього”. Попри недофінансування, попри незручність. Тож тепер, за відсутності порозуміння між лікарнями, кожен буде сам за себе, бо на вагах — репутація лікарні.

 

“Якщо ми втратимо хірургів, закривши відділення, ми ж їх більше ніколи не повернемо!” — заявляє головний лікар Пологівської БЛІЛ.

 

Сьогодні ж КНП Пологівська БЛІЛ Пологівської районної ради Запорізької області чекає на додаткове фінансування, допомогу від громад, які отримали історично районні гроші і, звичайно ж, розуміння пацієнтів.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
6
Сміх
22
Жах
15
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)