Усть - Путильська громада: етно - музеї, гірські туристичні маршрути, гуцульські національні страви Есть фото

30 Серпня 2021 08:16  0  510

На Вкраїні та у світіУсть - Путильська громада: етно - музеї, гірські туристичні маршрути, гуцульські національні страви

Усть – Путильська територіальна громада Чернівецької області була створена в жовтні 2015 року внаслідок об'єднання двох сільських рад: Усть-Путильської сільської ради та Мариничівської сільської ради. У 2020 році до складу Усть-Путильської територіальної громади шляхом приєднання увійшли - Розтоківська сільська рада та Підзахаричівська сільська рада. Кількість населення складає 5500 чоловік.

 

Адміністративний центр - село Усть-Путила, розташоване при впадінні річки Путилки у Черемош. На території громади діють 4 школи, 4 дитячих садочки, 2 амбулаторії, музична школа, пожежна та поліцейська станції.

 

Громада зробила ставку на туристів. Тут відкрили музей етнографії та краєзнавства Гуцульщини, розробили туристичні маршрути в гори, а також заохочують до створення комфортних «зелених садиб», де можна скуштувати страви гуцульської кухні.

 

oly

 

Одним із перших місць, які відвідали журналісти, Храм Успіння Пресвятої Богородиці, що в селі Розтоки Усть-Путильської громади. Давня дерев'яна церква збудована в стилі, характерному для гірської частини Буковини, неперевершеної краси з давнім духовним насліддям. Духовними спорудами “всіяна” вся громада. Немає жодного селища, де б не було дерев'яної церкви. Деревини в цій місцевості не бракує. А люди тут набожні, щирі та гостинні.

 

oly

 

У південній частині села Усть-Путила, неподалік місця, де маленька річка Путилка вливається в оспіваний Черемош, розташована відома пам'ятка природи - скеля "Кам'яна Багачка" (Зачарована Скеля). Шукати скелю не потрібно - вона виходить похизуватися своїм камінням під самісіньку трасу на Путилу. Кам'яна Багачка є найвідомішою скелею Буковини і належить до оригінальних пам'яток природи місцевого значення, входить до 110 чудес природи України.

 

Відповідно до народних переказів, пов'язаних з гуцульськими легендами, колись на цьому місці зустрілися багата поміщиця і бідна вдова, яка попросила у неї шматок хліба для своїх дітей. У відповідь на це прохання жорстока жінка розреготалася, ще й кинула у бідолаху каменем. Тоді скривджена вдова у гніві промовила: "Щоб ти сама скам'яніла!" Так поміщиця перетворилася на кам'яну одиноку скелю, нагадуючи людям про те, що жорстокість і жадібність караються вищими силами.

 

Дивлячись на це унікальне кам'яне нагромадження пірамідальної форми, висота якого становить тридцять метрів, ще раз захоплюєшся великою силою природи, яка здатна створити таке диво.

 

oly

 

Інше історичне місце, в якому побували журналісти, - музей етнографії та краєзнавства Гуцульщини в селі Підзахаричі. Культурний заклад відкрили нещодавно. Тут зберігаються експонати декоративно-ужиткового мистецтва, виконані руками місцевих майстрів. Керівниця музею продемонструвала та розповіла про експонати історичної спадщини краю та інші творчі надбання вихідців цієї місцевості.

Наостанок журналісти мали змогу спробувати цілющу карпатську воду із джерела, облаштованого на території музею.

 

oly

 

Про успіхи та досягнення громади нам розповіла голова Марія Ілюк, яка і знайомила нас із територією. Спілкувалися в сесійній залі Усть - Путильської сільської ради, оснащеній в рамках програми DOBRE.

“Окрім туристичних об'єктів, у громаді розвиваються традиційні народні промисли: лісозаготівля, лісопереробка, торгівля будівельними лісоматеріалами, тваринництво, писанкарство, вишивка, ткацтво, різьбярство.


Місцеві отримують робочі місця, а громада - податки в бюджет від діяльності підприємств. Міська влада постійно працює над розширенням проєктів, для цього шукаємо фінансування, залучаємо до співпраці іноземні інвестиції. Тісно співпрацюємо з головами і членами громадських організацій, разом реалізуємо проєкти, профінансовані інвесторами”.

 

oly

 

oly

 

У вересні 2019 року в Усть-Путильській громаді відкрили поліцейську станцію, яка обслуговує вісім сіл об’єднаної громади. Окреме приміщення для прийому громадян дільничного офіцера поліції громади розмістилося у будинку культури на першому поверсі. Громада здійснила ремонт кабінету, облаштувала безбар’єрний доступ. Облагородили подвір’я. Тут же, в будинку культури, розміщуються і бібліотека, і новенька музична школа. Реалізація таких проєктів у громаді стала можливою завдяки співпраці з фондами іноземних держав.


Трохи раніше створили у громаді пожежний підрозділ, що складає команда волонтерів. Обслуговує він всі населені пункти, які входять до Усть-Путильської об’єднаної громади, а за крайньої необхідності виїжджають і до сусідніх населених пунктів. Пожежний автомобіль підвищеної прохідності громаді передали із Путильського районного сектору ДСНС. У відремонтованому приміщенні сільської ради поруч з будинком культури розмістили ЦНАП.

 

oly

 

Іще один із напрямків, що активно розвиваються у громаді, - створення комфортних «зелених садиб». Це дерев'яні котеджі для відпочинку, розміщені вони в найчарівніших місцинах Карпат. Тут можна відпочити душею та посмакувати національними гуцульськими стравами.


Музично та гостинно у “Садибі Карпат” зустріли делегацію журналістів. Феєрична зустріч та супровід гостей, а також національна кухня - візитівка “зелених садиб”. Атмосфера гостинності полонила наші серця. Це місце, в яке хочеться повертатися знову і знову.

 

oly

 

Незважаючи на невеликий розмір та складне географічне розташування громади, керівництво та її активні мешканці завзято співпрацюють для покращення умов на території, проявляють креативність та оптимізують власні ресурси. Додає поваги населення до влади той факт, що, займаючи відповідні посади, керманичі залишаються близькими і доступними до людей. Голови громад не користуються службовим транспортом, на роботу добираються автобусом або йдуть пішки.

 

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
3
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)