Служба зайнятості застосовує досвід Німеччини в організації дуального навчання

8 Лютого в 10:47  0  480

На районіСлужба зайнятості застосовує досвід Німеччини в організації дуального навчання

В умовах сьогодення можливість отримати якісну професійну освіту є запорукою успішного працевлаштування. Служба зайнятості надає своїм клієнтам можливість опанувати нові, сучасні та необхідні на ринку праці професії. Задля удосконалення освітньої та професійної підготовки впроваджуються перспективні форми навчання безробітних.

 

Дуже ефективною є така форма навчання, як дуальна. Оскільки, кваліфікація працівника формується не тільки в процесі теоретичного навчання, а й у практичній діяльності. Це спосіб придбання знань шляхом об'єднання навчального процесу в навчальних закладах та безпосередньо на робочих місцях підприємств.

 

Зауважимо, що роботодавці можуть брати безпосередню участь в організації професійного навчання, а саме: у складанні та погодженні робочих навчальних планів і програм; у роботі державної кваліфікаційної комісії; в організації виробничого навчання і практики осіб на конкретному робочому місці.

 

Усі учасники процесу системи дуального навчання перебувають у виграшній позиції: навчальний заклад забезпечує вивчення теоретичного матеріалу, підприємство навчає потенційних робітників на власному обладнанні та залучає до навчального процесу високо кваліфікованих майстрів підприємства, відбувається корегування навчальних планів і програм під потреби підприємства, на практичні заняття відводиться переважна більшість годин, завдяки чому навчання стає практико-орієнтованим; відбувається пришвидшення адаптації безробітного в колективі, пристосування до робочого ритму, роботодавець отримує кваліфікованого працівника з тією якістю знань та вмінь, який на цей момент йому потрібен.

 

У 2018 році за направленням Пологівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості 11 безробітних проходили навчання за дуальною формою. Найбільш активними в цьому напрямку були фізичні особи-підприємці: ФОП «Сумеріна О. В.» (за професією - кухар), ФОП «Андрійченко О. В.» (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, контролер-касир), ФОП «Щербатюк О. О.» (продавець продовольчих товарів), ФОП «Бєдан С. О.» (продавець продовольчих товарів), ФОП «Набока О. А.» (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, контролер-касир), ФОП «Чепіжко О. В.» (бармен, офіціант). КП «Благоустрій» підготувало собі фахівця за професією слюсар-сантехнік, а КУ «Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст.», КУ «Вербівська ЗОШ І-ІІІ ст.» та КУ «Семенівський НВК» до початку опалювального сезону - операторів котельні.

 

«Впровадження дуальної форми навчання усуває основні недоліки традиційної системи освіти, дозволяє здолати розрив між теорією і практикою, наукою та виробництвом, а також поліпшує якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням сьогочасних вимог працедавців. А найголовніше, що після закінчення навчання безробітних уже чекають на робочих місцях!» - запевняє керівник Запорізької обласної служби зайнятості Ірина Дуднік.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)