У місцевих рад з’явиться можливість ремонтувати дороги державного значення?

22 Грудня в 09:05  0  430

АктуальноУ місцевих рад з’явиться можливість ремонтувати дороги державного значення?

Одним із важливих питань нещодавнього засідання Пологівської районної координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства став стан доріг не тільки нашого району, але й області.

 

Під час засідання спеціалісти Пологівської РДА відзначили, що дороги на території району знаходяться у незадовільному стані та потребують капітальних ремонтів. А це 8 доріг обласного значення протяжністю 161, 1 км та 21 дорога загального значення протяжністю 118, 5 км. Пологівська РДА надала в область пропозиції щодо першочерговості доріг, які потребують ремонту, це зокрема, автошляхи, дороги, по яким автобуси везуть людей у села чи дітей до шкіл.


У 2017 році з міського та сільських бюджетів на умовах співфінансування було виділ 1 340 400 грн на ремонт доріг загального користування. Це дорога Чернігівка-Басань (частина на території Басаньської сільської ради вартістю 340 400 грн), Пологи-Бердянськ (частина на території міста Пологи вартістю 500 000 грн), інші.


На цей день в області, відповідно до законодавства, вирішуються питання щодо передачі автомобільних доріг загального користування зі сфери управління укравтодору в сферу управління Запорізької обласної державної адміністрації. Для цього створена комісія, до якої увійшли представники всіх районів області, в тому числі і Пологівського. Дороги будуть закріпленні за Департаментом промисловості та інфраструктури ОДА. Замовником будівництва, реконструкції та експлуатаційного утримання доріг загального значення визначено Управління капітального ремонту ОДА.


Триває процедура огляду доріг, а згодом відбудеться процедура їх передачі, відповідно до якої, з 1 січня дороги загального значення будуть передані в сферу управління області.


Фінансування здійснюватиметься з обласного бюджету відповідно до прогарами розвитку автомобільних доріг загального користування.


ОДА вже направили районам листи з пропозиціями міським та сільським радам взяти участь у співфінансуванні. Згоду дали Басаньська та Інженерненська сільські ради, міська та Гигорівська буду розглядати це питання при розподілі вільного залишку.


Акцентом питання стало те, що з 1 січня райавтодор не матиме права утримувати дороги (посипати піском в ожеледь чи загорати сніг), оскільки Департамент промисловості в цей час проводитиме процес закупівлі послуг на утримання доріг. Після буде визначено, хто буде здійснювати угоду по утриманню.


На сьогодні керівництво районної ради потурбувалося про те, щоб заключити з підприємствами угоди про допомогу з технікою.


Таким чином, в області намагаються вирішити давно існуючу проблему: дороги державні, але держава їх не ремонтує, а місцеві ради не мають право, хоча й не проти. Передача доріг на баланс області дасть можливість шліхом співфінансування з районними та сільськими радами проводити ремонти доріг.

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)