ЧОМУ НЕ СПЛАЧУЄТЬСЯ ДОПОМОГА МАТЕРЯМ ІЗ ДІТЬМИ ДО ТРЬОХ РОКІВ?

12 Серпня 2014 11:54  0  4427

Запитай у "РАЙОНКИ"ЧОМУ НЕ СПЛАЧУЄТЬСЯ ДОПОМОГА МАТЕРЯМ ІЗ ДІТЬМИ ДО ТРЬОХ РОКІВ?

До редакції газети «Районка» звернулася стурбована матуся із проханням надати роз’яснення щодо нещодавньої відміни сплати фінансової допомоги матерям дітей до трьох років.

 

«З 1 липня вступив в дію закон, який припиняє виплату допомоги мамам у декреті по догляду до трьох років 130 гривень, але на підставі чого не виплачується допомога по догляду до трьох років по доходах? У законі ніде це не роз’яснюється, можливо, це свавілля нашого місцевого управління соціального захисту? Допомога призначається за попередні півроку, і я повинна її отримувати по вересень місяць, а у липні мені без пояснень припинили її виплачувати», – пише пологівська матуся Олена.

 

За роз’ясненням щодо нововведень закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» кореспонденти «Районки» звернулись до начальника Пологівського УСЗН Оксани Семененко.

 

За її словами, дійсно, із 1 липня відбулись такі зміни у законі, і це не є свавіллям місцевого управління соціального захисту.

 

- Органи соціального захисту населення призначають і виплачують державні види допомоги згідно з вимогами чинного законодавства та у розмірах, визначених нормативними актами, зокрема Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» і Порядком призначення та виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України.

 

При цьому Оксана Анатоліївна додала, що з метою оптимізації соціального захисту сімей із дітьми Верховною Радою України ще 27 березня 2014 було схвалено Закон України № 1166/7 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким внесені зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», зокрема виключено розділ IV «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».

 

Крім того, на виконання зазначеного Закону прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 року № 208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», якою передбачено з 1 липня поточного року об’єднання допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги – допомогу при народженні дитини. Водночас, для осіб, в яких закінчиться виплата допомоги при народженні дитини, що виплачувалася 24 місяці, на наступних 12 місяців встановлено виплату допомоги у розмірі 130 грн.

 

Також Оксана Семененко додала, що Пологівське УСЗН може надати громадянці детальне роз’яснення щодо поставленого питання. Для цього Олені необхідно звернутись безпосередньо до установи Управління соціального захисту населення із письмовою заявою.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)