Рятуємо життя кров'ю

28 Листопада в 15:30  0  615

На районіРятуємо життя кров'ю

Міркуючи над темою донорства, пригадала історію, що трапилася з моїм знайомим. Молодий хлопець потрапив у жахливу ДТП і ледь не помер від втрати крові внаслідок отриманих травм. Одразу ж рідним та знайомим Юрка (постраждалий) повідомили про терміновий збір крові. Щоб нормалізувати фізичний стан, хворому необхідна була кров у великій кількості. А її тоді, на жаль, не виявилось у банку крові місцевої лікарні.

 

Тоді я вперше замислилась над важливістю, здавалося б, несучасної теми - донорства.

 

Трагедія, що сталася із хлопцем, змусила мене кардинально переосмислити моє відношення до процедури. Відтоді я вирішила стати до лав донорів крові.

 

Кров - це найдорожче з того, що людина може дати іншій людині без будь-якої шкоди для свого здоров'я. Рішення здати кров може врятувати чиєсь життя. Людей, готових здати кров, у нашому районі чимало. Щорічно сотні донорів-добровольців безоплатно беруть участь у благородній справі порятунку людських життів. Лише за минулі п'ять місяців 2018-го в Пологівському районі близько 400 донорів здали кров для порятунку життя мешканцям нашого району.

 

У середу, 13 червня, о 8:00 бажаючих здати кров чекають у відділенні трансфузіології Пологівської ЦРЛ. Донорам організують святковий прийом, присвячений Всесвітньому дню донора крові, який країни всього світу відзначають щорічно 14 червня.

 

Для чого потрібна кров?
Переливання крові потрібно для порятунку життя постраждалих у ДТП, при важких пологах, опікової хвороби, онкологічних захворюваннях, операціях на серці та інших важких станах.

 

Донори. Хто вони?
Донором можна бути від 18 до 60-річного віку. Серед пологівців є донори, які здають кров у максимальній разовій дозі по 4-5 разів на рік. Активно здають кров і колишні учасники АТО та багато інших людей із числа військовослужбовців. Не залишаються осторонь і медичні працівники.

 

Є донори, які здають кров сім'ями. Це Віктор и Ася Тимощенки, Людмила Узбек із сином Антоном; Микола Гергель із сином Ігорем та інші.

 

Часто прикладом для молодого покоління донорів стають їхні батьки. Так сталося в родині Яницьких, де батько Сергій - почесний донор України, а його донька Тетяна з 2014-го здала кров вже 16 разів у кількості 7 літрів. По стопах почесного донора Анатолія Тертишного пішов його син

 

Володимир, який з 2000-го здав кров 39 разів в кількості 16,5 літрів.

 

Поповнення 2018 року
Відбувається і щорічне вливання молоді в ряди донорів. Цьогоріч вперше стали донорами молоді люди: Олена Петрова, Дмитро Городник, Олександр Христюк, Володимир Пацула. За рік здали кров 46 донорів у віці від 18 до 25 років.

 

У нашому районі 27 почесних донорів України. З них продовжують здавати кров Микола Білодід, Олександр Козлов.

 

Відділення трансфузіології знаходиться в лікувальному корпусі Пологівської ЦРЛ на 2 поверсі (ліве крило).

 

Прийомні дні: по понеділках та середах. Реєстрація проводиться з 8:00 до 9:00. При собі необхідно мати паспорт та результати флюорографічного обстеження органів грудної клітини.

 

Завідувач відділення трансфузіології КУ Пологівська ЦРЛ Гавриленко Наталія.

 

Тел: 2-38-81; 099 433 9566

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)