Директори шкіл мають розірвати договори з вчителями-пенсіонерами

20 Квітня в 15:50  0  2895

ОсвітаДиректори шкіл мають розірвати договори з вчителями-пенсіонерами

Керівники шкіл будуть зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком та укласти з ними нові - строкові

 

Про таку необхідність адміністрація закладу має повідомити працівникам до 30 квітня.


Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти, що адресоване керівникам закладів освіти, органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям.

 

У Міносвіти зазначають, що відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» припинити безстрокові трудові договори з вчителями-пенсіонерами необхідно до 1 липня.

 

Як проходитиме відповідний процес на Пологівщині, повідомила Газеті начальниця відділу освіти, молоді та спорту Пологівської РДА Людмила Дорофєєва:

 

«Зараз ми діємо в межах діючого законодавства. Всі вчителі-пенсіонери працюють за безстроковими трудовими договорами. Відповідно до Кодексу законів про працю України, згідно Закону України "Про загальну середню освіту", а саме п.2, п.3 розділу 10 Прикінцеві та перехідні положення закону, та набрання чинності відповідного закону є підставою про припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками наших комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком.

 

Відповідно до цього ми повинні їх попередити за 2 місяці (до 30 квітня) до того, як буде здійснено переведення на строковий трудовий договір. Згідно трудового законодавства, з ними має бути укладено трудовий договір на 1 рік.
Якщо працівник пенсійного віку відмовляється перейти на строковий трудовий договір, керівник закладу має право звільнити такого працівника на підставі п.9 част.1 ст.36 Кодексу закону про працю України, у зв'язку з відмовою продовжувати трудові відносини на умовах трудового договору”.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

101
Супер
5
Сміх
11
Жах
15
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)