Шлях до сімейного лікаря для пологівців відкрито

13 Вересня в 15:30  0  1293

На районіШлях до сімейного лікаря для пологівців відкрито

3 вересня змінилася система надання первинної медичної допомоги в Пологівському районі. Глобальних змін не відбулося, але медична реформа вступає в дію.

 

Головне питання, що турбує пологівців, чи не запізнилися вони з підписанням декларації зі своїм лікарем, які правила порядку заповнення декларації про надання медичних послуг.

 

Головний лікар КП “Пологівський ЦПМСД” Анна Дуб нагадує кроки пацієнта для підписання декларації з сімейним лікарем.

 

Крок 1. Визначаємось з кандидатурою сімейного лікаря
Кожен житель району повинен визначитися з кандидатурою сімейного лікаря та підписати з ним декларацію (інформацію щодо сімейних лікарів публікували раніше, можливо додатково отримати її в амбулаторіях).

 

Звертаємо увагу, що пацієнт (його законний представник) має право обрати сімейного лікаря незалежно від зареєстрованого місця проживання.

 

Не потрібно створювати ажіотаж, адже “приписна кампанія” триватиме до 2020 року.

 

Для цього, не створюючи ажіотажу, необхідно прийти до лікувального закладу з документами.

 

Крок 2. Необхідні документи

Документи, які потрібні для підписання декларації:

 

для оформлення дорослих: паспорт та ідентифікаційний код;
для оформлення дитини: свідоцтво про народження, паспорта та ідентифікаційні коди обох батьків.

 

Крок 3. Підписуємо декларацію
Треба ретельно перевірити дані в декларації та підписати її. Передбачене також підтвердження за допомогою смс-повідомлення на номер пацієнта. Так що не забудьте на прийом до лікаря взяти мобільний телефон. Після підписання декларації лікарем пацієнт повинен забрати свій примірник, а другий примірник буде зберігатися в лікувальному закладі. Надалі передумовлено обслуговування саме тим спеціалістом, з яким Ви підписали декларацію.

 

Дані про пацієнтів будуть внесені до Єдиного електронного реєстру пацієнтів ( e-Health ). Там і зберігатиметься вся інформація про пацієнта і лікаря, за яким він закріплений.

 

Пологівці вже визначаються
Пологівчанка Олена Болєстєва, попередньо визначившись із кандидатурою сімейного лікаря, віддала пакет документів лікареві, не чекаючи в черзі. Після введення даних до реєстру електронної бази, слід чекати на підтверджуючу СМС або усне оповіщення, запевнила лікар. Тобто у пані Олени процедура оформлення декларації зайняла мало часу, чим жінка була дуже задоволена.

 

З 1 вересня підписано 436 декларацій по району, розповідає координуюча процесом заповнення та кількістю декларацій заступник головного лікаря Наталія Івченко. Всі питання, що стосуються здоров’я, пацієнти будуть вирішувати зі своїм сімейним лікарем і тільки з ним, нагадує Наталія Вікторівна.

 

Що ж зміниться кардинально?
Звертаємо увагу, що скористатися допомогою спеціалізованого лікаря (вузького спеціаліста) після запровадження реформи можна буде лише після консультації лікаря первинної ланки. Якщо раніше існувала можливість відразу звернутися до вузькопрофільного спеціаліста, тепер отримати його послуги безоплатно можна лише за направленням сімейного лікаря. Якщо лікар первинної ланки не має достатньої кваліфікації чи устаткування для допомоги пацієнту або вирішив, що потрібна допомога вузькопрофільного спеціаліста, він надає хворому направлення. Лише за направленням можливе безоплатне отримання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги або медичної реабілітації. Якщо ж пацієнт не погодиться з рішенням свого сімейного лікаря та звернеться самостійно до потрібного спеціаліста, йому доведеться сплатити за надані медичні послуги самостійно, регламентує Анна Дуб.

 

Ще раз нагадуємо, що записатися на прийом до сімейного лікаря можливо за телефоном, електронною поштою або іншими засобами телекомунікації.

 

Відомості про номер телефону, адресу електронної пошти та інші засоби телекомунікації, за допомогою яких можна записатися на прийом, розміщені на дошках оголошення в амбулаторіях.

 

Графік роботи амбулаторій:
понеділок - п’ятниця з 8:00 до 15:45.

 

В амбулаторії міста Пологи працюватиме черговий кабінет.
в будні дні з 14:00 до 18:00.
у вихідні - з 8:00 до 13:00.

 

Максимально години роботи лікаря будь складати години прийому. Рішення щодо викликів додому та їх обслуговування буде приймати лікар.

 

Також цілодобово працюватиме пункт невідкладної медичної допомоги.

 

Отже, визначайтеся з кандидатурою свого лікаря та підписуйте декларацію. Тривалість часу, протягом якого потрібно підписати декларацію з лікарем, не обмежується, а змінити спеціаліста можливо раз на рік.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

oez_robota_16_07_18_3.jpg

 

oez_robota_16_07_18_2.jpg

 

oez_robota_16_07_18_1.jpg

Пологи (г.)