Патронатна сім’я – альтернатива дитячому інтернату

12 Квітня в 17:11  0  782

На районіПатронатна сім’я – альтернатива дитячому інтернату

      Для роботи патронатними вихователями Пологівський  районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді шукає сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: грошове забезпечення, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.


            Послуга патронату над дитиною запроваджується в рамках експерименту у 2016-2018 роках, відповідно до Закону України від 26.01.2016 року № 936-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми»

 

Що таке патронатна сімя?

Це - форма сімейного догляду та виховання, яка є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі. Дітей, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків держава влаштовує на тимчасове проживання та виховання у професійні  патронатні сім’ї.

Відповідно до ситуації у кожному окремому випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї ,або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного чи до профільного інтернатного закладу. 

 

Хто може бути патронатним вихователем? Функції  патронатної сім’ї ?

Патронатний вихователь - це особа, яка за участі інших членів сім'ї доглядає та займається вихованням дитини. Його помічником може бути – його чоловік/дружина чи інший дорослий член  сім'ї.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дитини, відповідні житлові умови. Перед тим, як взяти до себе дитину, вони проходять спеціальне навчання.

 

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї ?

Термін перебування дитини у патронатній сім'ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців.

 

Як щодо грошей?

На період перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв'язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім'ю патронатного вихователя.
       
 Закон України передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини. Фінансування здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

         На утримання кожної дитини, влаштованої у сім'ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

         Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя становить п'ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

        У разі перебування у сім'ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, проте сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

Де дізнатися деталі ?

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна звернутись до Пологівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Пологівської РДА, який знаходиться за адресою: м. Пологи вул Державна 75, “Будинок побуту” ІІ поверх, тел: 066-32-16-113.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Мищенко-фасады-1.jpg

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

robota_200_200_1.jpg

robota_200_200_2.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)