У пологівських кафе неповнолітнім продають спиртне

4 Липня в 08:54  0  1777

На районіУ пологівських кафе неповнолітнім продають спиртне

Саме так стверджують батьки, чия дитина стала заручником чужого алкогольного бізнесу.

 

Мій чотирнадцятилітній син прийшов додому напідпитку, була неприємно здивована, бо раніше за ним такого не помічала. У розмові з'ясувалось, що наливали вино молодій компанії в одному із місцевих кафе. Син стверджує, що ніхто документи у нього не питав, мало того, ще й дозволили дітям розпивати алкоголь на території літнього майданчика. Збентежена цим фактом, прикро, що до молоді сьогодні нікому діла немає, підприємці переймаються лише через власний дохід, розповідає Наталя - мати хлопця.

 

Дійсно, проблема актуальна, компанії молодих людей, що вільно відпочивають зі склянкою в руках, нерідко можна зустріти в місцевих кафе. Інший варіант - розпиття спиртних напоїв на вулиці у вечірній час. Це зайвий раз доводить той факт, що з контролем продажу спиртних напоїв малолітнім у нас проблеми.

 

Аби з'ясувати, яка робота у цьому напрямку проводиться працівниками місцевих правоохоронних органів, журналісти Газети звернулись до прес служби органів.

 

“Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

 

Також цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який їх купує, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення ним 18-річного віку.

 

Покарання для ФОПів

Згідно зі статтями 15, 17 Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу – від 6800 гривень та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

 

Відповідно ч. 2 статті 156 КпАП до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Профілактична робота проводиться, стверджує поліція
Сектором ювенальної превенції Пологівського відділу поліції періодично проводяться рейди щодо перевірки торговельних закладів, що здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами.

 

З початку року виявлено 4 факти продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв неповнолітнім. На продавців складено адміністративні протоколи. Однак це, на жаль, не стимулює деяких суб’єктів господарювання міста на дотримання зазначених норм законодавства. Не лякають їх навіть фінансові санкції, які є чималими, зазначають в поліції.

 

Правоохоронці закликають пологівців, які стали свідками продажу чи купівлі неповнолітніми цигарок або алкоголю, зупинити і продавця, і дитину та повідомити про факт порушення в правоохоронні органи.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
11
Сміх
47
Жах
27
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)