Що дивляться наші діти в Інтернеті?

16 Лютого 2019 12:43  0  4111

Живемо вдомаЩо дивляться наші діти в Інтернеті?

Протягом багатьох років дитячі забавки залишались незмінними, літературні твори знайомими а на одних і тих самих мультфільмах виростали цілі покоління. Чітко було спрямовано вектори виховання і беручи з полиці будь-яку дитячу книжку, батьки були певні в тому, що поганому вона не навчить. Найбільше «зло» підстерігало кохане чадо на вулиці, де не фільтровані батьківською турботою діти розносили альтернативне сприйняття знайомого світу: з забороненими словами, жорсткими іграми і знаннями. Сьогодні роль няньки, просвітителя, наставника, друга, злодія і розбещувача взяв на себе… Інтернет. І батьки, чий авторитет ще вчора був подібний до айсбергу, сьогодні здивовано заламують брови (а то і руки) спостерігаючи за тим, що дивляться їхні діти в Інтернеті.

 

Світова павутина готова прийняти глядачів з найменшого віку. Вже з двох років (ніде правди діти – буває і значно раніше) малеча із задоволенням (і що важливо в тиші і на одному місці) роздивляється яскравий калейдоскоп декорацій, киває в такт Синьому трактору. З трьох-чотирьох років у дітей прокидається цікавість до спостерігання: ігри-симулятори (теле версії відомих комп’ютерних ігор), розпакування кіндер-сюрпризів та іграшок, спостерігання за чужим життям: сім'я Макса, Діана-шоу та інші схожі проекти надовго і всерйоз захоплюють малечу. Варто зазначити, що у гонитві за переглядами, горе-сценаристи особливо не переймаються сюжетністю роликів. Пробивання надувного басейну киями та палками, лупцювання і розривання на шмаття іграшок, псування їжі – можливо ваша дитина і сама б до цього рано чи пізно додумалась, але «веселі» відео підштовхнуть її до цього швидше.

 

Після періоду спостерігання приходить щаслива пора спробувати все самому. І як тільки ви з малюком освоїте перші ігри на шталт Даші-мандрівниці чи Дієго, як тільки ваш дослідник навчиться керувати мишкою – знайте, ваша допомога у світі Інтернету йому вже не потрібна.
За статистикою, 30 відсотків дітей 4-6 років вміють користуватися голосовим пошуком, 55 відсотків – у 8-10 років вміють чистити історію та користуватися режимом «інкогніто». В 14-16 років 40 відсотків дітей (на відміну від їхніх батьків) знають, як скачати і встановити антивірус (якщо не знають, то знають того, хто це може зробити), як реєструватися на сайтах, заводити кілька сторінок у соцмережах.

 

Соцмережі – взагалі окремий світ, де ваші діти готові пропадати цілодобово. Деякі саме там і пропадають, не дивлячись на те, що фізично знаходяться поруч з батьками. Пошукові аналітики говорять про те, що з 13-15 років дівчатка починають цікавитися темою сексу, і поле діяльності для такого інтересу просто безмежне. Краса і мода – саме такі, як їх бачить наймолодше покоління – максималізм, шик, сексуальна свобода і андеграунд – в Інтернеті є все, що потрібно для самовизначення і самовдосконалювання. Звичайно, там є і портали для самоосвіти, але цікавість до них прокидається трохи пізніше. Сайти знайомств, онлайн-чати, групи в соцмережах… про те, що підлітки з кожним роком стають розумнішими і заводять кілька приватних сторінок ми вже говорили. Окремими темами в безодні інтернет-порталів, які небезпідставно лякають батьків є суїцидні нахили та небезпечні знайомства. І якщо цим темам присвячено не одну статтю психологів і правоохоронців, то про дитячий «не дитячий» гумор нібито хвилюватись немає причин. А даремно: саме засилля мемів – влучних, доречних і тих що легко врізаються у пам'ять, а також примітивно мальованих, схематичних героїв будь якого простору дорослого брутального життя, робить наших дітей цинічними і збайдужілими. Та повернемося до підліткових вподобань. Якщо з дівчатками більш-менш розібрались, то допитливі хлопчики в 13-15 років шукають в Інтернеті інформацію про світові катаклізми і технічні новинки, а також, як вдома зробити… вибухівку. Сподіваємося, отримані знання юні дослідники не практикують.

 

Є такий особливий вид розваг у світі сучасних дітей - дивитися відео про те, як інші діти грають в комп'ютерні ігри. Ролики про те, як пройти Doom, Minecraft, GTA, Fallout і десятки інших популярних комп'ютерних ігор за день набирають по кілька тисяч переглядів, при цьому записані вони найчастіше непрофесійно: ми можемо чути, як гравець кашляє, збивається з думок або забуває слова. Але саме цим відео і цінні - вони створюють у дітей відчуття того, що з ними грає їх приятель

 

Але щоб ваша дитина не дивилася у всесвітній мережі, намагайтеся по можливості спонукати її розповідати вам про це, або спробуйте подивитися разом. І навіть якщо все це вам здається нецікавими і даремними, проявіть повагу до своєї дитини – спробуйте зрозуміти її вподобання: за умови спільної довіри корегувати дитячі смаки простіше і вигідніше для батьків

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
0
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)