В дитбудинки не братимуть з 2020 року – повідомила Супрун

2 Червня в 09:40  0  1574

На Вкраїні та у світіВ дитбудинки не братимуть з 2020 року – повідомила Супрун

В Україні дитбудинки замінять реабілітаційними центрами

 

У дитячі будинки в Україні не братимуть нових постояльців з 2020 року, у виняткових випадках діти будуть жити в патронатній або прийомній сім'ї, написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook 1 червня.

 

Замість дитбудинків будуть створені всі умови, щоб діти з соціально незабезпечених сімей могли повноцінно рости зі своїми рідними батьками, йдеться в повідомленні.

 

Вона наголосила, що жоден зразковий інтернатний заклад з найкращими умовами не замінить сім'ю, тому уряд почав зміни в системі підтримки дітей, які живуть без батьків.

 

"Насправді з дітей, що живуть в таких закладах в Україні, тільки вісім відсотків мають статус дітей-сиріт. У інших є мама або тато, або обидва з батьків, які опинилися в скрутному становищі і не можуть виховувати дитину", - написала Супрун.

 

За її словами, передбачається, що до 2020 року дитячі будинки будуть працювати в звичайному режимі. А потім їх планується трансформувати в центри медичної реабілітації та паліативної допомоги - цей процес буде тривати до 2023 року. Кількість місць в таких центрах буде створено відповідно до потреб суспільства.

 

Супрун додала, що такі центри також будуть надавати послуги з респісу - тимчасовому відпочинку батьків дитини з інвалідністю. Допомогу дітям-інвалідам надаватимуть в обов'язковій присутності батьків або людей, які їх замінюють. В інтернати ці заклади не перетворяться.

 

"Паліативна допомога та реабілітація увійшли в "зелений список" - гарантований державою пакет послуг, за який платить Національна служба здоров'я України. Ці послуги для громадян будуть безкоштовні", - повідомила в.о. міністра.

 

Водночас вона зазначила, що це не означає, що діти з дитячих будинків залишаться без житла.

 

"Ми хочемо, щоб діти, які зараз живуть в них, були влаштовані в хороші сім'ї або могли зростати в умовах, наближених до сімейних", - написала Супрун.

 

Вона додала, що як альтернативи дитячим будинкам існує практика патронатної (тимчасової) сім'ї.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
6
Сміх
20
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...

 

oez_robota_200Х200_260619_3.jpg

 

oez_robota_200Х200_260619_2.jpg

 

oez_robota_200Х200_260619_1.jpg

 

 

 

Пологи (г.)