Кожні 8 секунд на планеті від діабету та його ускладнень помирає одна людина

14 Листопада в 10:46  0  173

Здоров'яКожні 8 секунд на планеті від діабету та його ускладнень помирає одна людина

14 листопада в усьому світі проводиться день боротьби із захворюванням на цукровий діабет, яке за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я належить до глобальних медико-соціальних проблем, а за рівнем смертності знаходиться на третій позиції після патології серцево-судинної системи та онкології. Гостроту проблеми визначає не тільки значне поширення захворювання, але й швидкий розвиток ускладнень, що призводять до інвалідності та смерті пацієнтів.

 

За даними ВООЗ, кожні 8 секунд від цієї хвороби та її ускладнень на планеті помирає одна людина. Щороку захворюваність діабетом збільшується на 5-7%, а кожні 12-15 років подвоюється, тому все частіше говорять про неінфекційну епідемію діабету. Сьогодні у світі налічується більше ніж 200 млн хворих на цукровий діабет, однак реальна чисельність майже вдвічі більше, і їх кількість невпинно зростає. Згідно з прогнозами ВООЗ, у 2030 році в світі буде налічуватися практично півмільярда хворих на цукровий діабет (552 мільйони).


На сьогодні цукровий діабет вразив близько 1,5 мільйона українців (у Запорізькій області – 53,9 тис. хворих серед яких 9167 інсулінозалежних). На початок нинішнього року в Україні зареєстровано 8809 дітей до 18 років (у Запорізькій області – 341 дитина), які страждають від патології підшлункової залози.


Нагадаємо, що факторами ризику та основними причинами виникнення цукрового діабету другого типу (85% від всієї кількості хворих на цукровий діабет) є вік людини, високий артеріальний тиск, вживання харчових продуктів з великим вмістом легко засвоюваних вуглеводів, жирів, продуктів, в яких присутні консерванти, барвники, смакові добавки. Забруднення навколишнього середовища, недостатня фізична активність, підвищене емоційне та інформаційне навантаження теж впливають на можливість розвитку захворювання.


Та оскільки більшість людей в тій чи іншій мірі схильні до впливу цих негативних факторів, виходить, що ніхто не застрахований від цукрового діабету. А значить, всім і кожному важливо знати ознаки даного захворювання. Основними симптомами цукрового діабету є швидка стомлюваність, слабкість, підвищена спрага, сухість і свербіж слизової та шкіряних покривів, прискорене сечовипускання, втрата ваги, судоми литкових м'язів, оніміння кінцівок, повільне загоєння ран. Якщо хоча б один із цих ознак характеризує ваш стан, слід негайно звернутися до свого сімейного лікаря.


Але, як відомо, найкращий спосіб запобігти хворобі - це профілактика, до основних заходів якої відносять:


своєчасний профілактичний огляд у свого сімейного лікаря (особливо для людей віком від 40 років);


нормалізація маси тіла;


контроль артеріального тиску, ліпідного обміну, рівня цукру в крові;


раціональне збалансоване харчування (бажано збільшити в добовому раціоні кількість овочів, фруктів, продуктів, багатих на вітаміни й мікроелементи);


дозовані фізичні навантаження (боротьба з гіподинамією і відмова від надмірних навантажень);


забезпечення позитивного емоційного стану (варто уникати ситуацій, які змушують нервувати);


дотримання інших правил здорового способу життя (кинути палити, якщо палите, не зловживати алкоголем).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)