6 жовтня - День міста Запоріжжя Есть фото

6 Жовтня в 10:15  0  726

У регіоні6 жовтня - День міста Запоріжжя

Ми живемо в області, назву якій дало славетне місто Запоріжжя.

28 років тому, аж у 1990 році, мене, 18-річного призовника і ще 4 моїх товаришів з Запорізької області привезли служити у військову частину на далекому Уралі. І знайомлячися з солдатами, чеченами, казахами, туркменами, білорусами, приємно було дізнатися, що всі вони знають українське місто Запоріжжя. Весь період служби нас так і називали: запорожці.
 
Сьогодні наш обласний центр відзначає День міста. Це свято припадає на 1-у суботу жовтня. 
Вважається, що Запоріжжя заснували у 1770 році, коли була закладена Олександрівська фортеця - форпост в російсько-турецькій війні. До 1806 року фортеця переросла в місто Олександрівськ Катеринославської губернії.
Є ще одна версія дати народження міста - 1552 рік, коли Байда-Вишневецький спорудив на острові Хортиця фортецю - прототип Запорізької Січі, оплоту Запорізького козацтва.
У 1921 році Олександрівськ перейменовали на Запоріжжя, а в 1923-му місто стало центром Запорізького округу. У 1939 році - обласним центром.
Міста обласного значення Запорізької області: м. Мелітополь, м. Бердянськ, м. Токмак, м. Енергодар.
Міста районного значення: м. Василівка, м. Вільнянськ, м. Гуляйполе, м. Дніпрорудне, м. Кам’янка-Дніпровська, м. Молочанськ, м. Оріхів, м. Пологи, м. Приморськ.
Коли доводиться бувати далеко від рідних Поліг, знайомлячися із людьми я з гордістю говорю: «Я - запорожець» і співрозмовник радо киває головою: «Я знаю Запоріжжя»
ІЗ СВЯТОМ ВАС, ЗАПОРОЖЦІ!

Автор: Володимир БОЛЄСТЄВ

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

 

 

Пологи (г.)