Де навчались пологівці півстоліття тому? Есть фото

5 Березня 2013 14:45  0  1889

История ПологовщиныДе навчались пологівці півстоліття тому?

Чи знаєте ви, в яких школах навчалися ваші батьки та прабатьки? Адже міські школи існують не так давно. Раніше, у повоєнні роки, на їх місці знаходилися інші установи. Документальних оповідачів немає, архіви після війни не збереглися. Вважаємо, розповіді старожилів будуть дуже цікавими для вас.

 

Від залізничників до аграріїв

 

Літні люди розповідають, що до 60-х років будівля, в якій нині знаходиться Управління АПР, належала залізниці.

 

До 60-х…

 

У будівлі діяла дорожньо-технічна школа, де готували чергових по станції, головних кондукторів, машиністів паровозів та їхніх помічників. Кадри до школи надходили з усієї Сталінської залізниці – Дніпропетровська, Криму, Кривого Рогу, Запоріжжя.

 

Пізніше…

 

У 60-х роках, згідно із рішенням керівництва Придніпровської залізниці, школа була переведена до Дніпропетровська, а будівля передана під восьмирічну середню школу (ВСШ-3), де діти навчалися з 5 по 8 класи. ВСШ була частиною НВК, в її просторих класах знаходилися майстерні, де навчалися хлопчики.

 

 

 

До речі, до того, як в будівлях розмістився міжшкільний навчально-виробничий комбінат (НВК), тут знаходилася СШ № 75 станції Пологи Сталінської залізниці, при якій у 1947 році був відкритий інтернат для дітей залізничників. У жовтні 1955 року 9-10 класи перевели у новозбудовану школу № 66 (сьогодні ЗОШ № 4). Коли будівлю ВСШ-3 передали на баланс міста, школу перенесли у приміщення НВК, парти та станки винесли з майстерень. Натомість у цій будівлі «оселилися» аграрії.

 

Сьогодні будівлю за адресою вул. Привокзальна, 17, знають як приміщення Управління АПР.

 

 

 

З колишнього гуртожитку виходять майбутні солдати

 

Гуртожиток дорожньо-технічної школи знаходився по вул. М. Горького у будівлі, яку нині займає Пологівсько-Чернігівський об‘єднаний районний військкомат. Коли школу перевели до Дніпропетровська, у цьому будинку відкрилась вечірня
школа для робочої молоді та початкових класів ВСШ-3.

 

 

 

 

На той час у новій будівлі сучасної гімназії «Основа» діяло міське професійно-технічне училище, яке не давало середньої освіти, тому здобувати її хлопцям та дівчатам, які вже працювали, доводилося у вечірній школі. Коли училище перекваліфікували у середнє державне професійне технічне училище № 13, потреба у вечірній школі відпала.

 

Згодом училище у зв‘язку з непопулярністю залізничних професій закрилося, будівлю передали тодішній ЗОШ № 3, а вечірню школу – військкомату. До цього він розміщався в одноповерховій будівлі біля Пологівської ЦРЛ, де зараз находиться лабораторія.

 

 

 

 

Від школи до школи.

 

У приміщенні комп‘ютерного клубу «Масяня», який знаходиться на Червоному висілку, раніше існувала школа № 9, де дітки навчалися з 1 по 4 класи, а потім продовжували навчання в ВСШ-3 та школі № 1, що раніше знаходилася по Ульянова.

 

 

 

 

 

Вони залишилися лише в пам‘яті

 

Ще дві школи 1-2 та 1-4 класів до 70-х років існували на вул. Пушкіна. У свій час у приміщенні однієї з шкіл була хімчистка, зараз там станція техобслуговування, на місці іншої – приватний сектор.

 

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
2
Сміх
3
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)