Юрист і К. Дарчий з правом на користування

13 Січня 2016 16:40  0  2542

Запитай у "РАЙОНКИ"Юрист і К. Дарчий з правом на користування

«Я маю земельнуу ділянку землі та будиночок на ній. Хочу оформити дарчий на свого онука, однак при цьому користуватися землею та будинком. Як правильно його оформити та до кого в такому випадку маю звернутися?» Ніна Григорівна, 65 років.

 

Відповідає приватний нотаріус Пологівського районного нотаріального округу Валентина Черкун:

 


 

- Дарчий оформлюється безпосередньо у нотаріуса.

 

Якщо земля неприватизована, то даруванню підлягатиме лише будинок. Для цього необхідно отримати кадастровий номер на землю під будинком та виготовити технічну документацію в Державному земельному агентстві. Після чого проводиться безпосередня експертна оцінка будинку, з якої сплачується єдиний 5% податок за отримання будинку в дар. З моменту підпису та реєстрації онук є офіційним власником будинку.

 

Бабуся має право лише на проживання. У випадку, коли земля приватизована, угоди складається вже дві: окремо на будинок, окремо на землю. Порядок оформлення аналогічний, при цьому у жінки додається можливість користуватися землею.

 

Однак я б не радила оформлювати саме дарчий, тим самим обтяжувати молодь нерухомістю. Не факт, що вона їм знадобиться зараз, в майбутньому, і, можливо, зовсім не потребують дару. Та якщо все-таки є велике бажання подарувати будинок, аби заспокоїти себе та бути впевненими, що дитина забезпечена житлом, то кращим рішенням в такому разі буде заповіт чи спадковий договір.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)