Шкільну програму планують залишити без хімії, фізики та точних наук: коментують вчителі

27 Листопада в 12:47  0  1475

ОсвітаШкільну програму планують залишити без хімії, фізики та точних наук: коментують вчителі

На сайті Міністерства освіти опублікували проєкт типового учбового плану для учнів 10-11 класів. Відмінність від діючого затвердженого плану в майже повному виключенні точних та природничих наук.

 

Навчальний план розділяється на інваріантну складову та варіативну. Інваріантна — обов'язкова для всіх навчальних закладів, буде складати 20,5 годин на тиждень замість існуючих 29,5 годин. А варіативна, тобто та, яку кожна школа обирає самостійно для вивчення — 17,5 годин.

 

Згідно цього проєкту хімія, біологія, географія та інформатика входитимуть до вибіркових дисциплін, алгебру і геометрію взагалі планують об'єднати в один курс “Математики”, на який припадає 3 години на тиждень.

 

Основи природничих наук - в курс “Людина і природа”, якому виокремили також тільки 3 години на тиждень.

 

Також об'єднали історію України та Всесвітню, українську та світову літератури, заливши на кожен об'єднаний курс по 2 години, але збільшили кількість годин на заняття фізичною культурою: 3 години на тиждень проти 2 годин.

 

Варто сказати, що проблем із вивченням дисциплін, яким скоротили час, у школах та класах з їх поглибленим вивченням згідно проєкту не буде.

 

В Міністерстві таке рішення аргументують тим, що відтепер школи зможуть самостійно більш гнучко регулювати програму.

 

 

Ірина Дадіані, вчитель фізики, закликає вдумливо читати проєкт і учнів, і вчителів: “Я вбачаю в запропонованій програмі позитивні зміни. Просто не всі люди дочитують до головного. Так, наприклад, дехто розповідає, що “з наших дітей хочуть зробити неосвічених, тупих” і так далі, при цьому повністю не заглибившись у всі плюси та мінуси ситуації. Не виривайте слово “вилучається” із контексту. Варто дивитись і на те, як це все буде компенсуватися”.

 

Варто сказати, що новації планується підкріпити і зміною в шкільних ланках. Таким чином, діти матимуть змогу самостійно обирати, які предмети хочуть вчити. Обирати на основі тієї професії, яку планують опанувати у вищій школі.

 

Той, хто вирішив вивчати математику базово — буде вивчати базово, згідно проєкту. А той, хто націлений на її вивчення поглиблено, зможе займатися саме цим.

 

Які плюси цього проєкту?

Діти не будуть марнувати час на ті предмети, які їм не потрібні для вступу. Батьки не будуть додатково проплачувати репетиторів через те, що дитина не встигає за шкільною програмою або хоче знати більше, ніж окреслено у запропонованому базовому курсі. Та і самі вчителі більше не будуть споглядати в очах своїх вихованців невдоволення через те, що дитині не цікавий той чи інший предмет.

 

Зараз ми стоїмо на порозі змін, які були заплановані вже давно. Головне питання в тому, чи готові ми до них? Чи готови ми заглиблюватись в деталі проєктів та законів? Або ж настільки звикли до існуючої системи, що не дамо навіть шансу чомусь новому в нашому житті?

 

“Дуже багато повноважень лягатиме на плечі керівництва шкіл. Головне, аби вони обрали найкращий варіант для дітей, а не давали задню, — вважає Ірина Дадіані. — У Європі нікого не змушують вивчати окремі предмети. Вектор на те, аби показати дитині, які є професії і які предмети потрібні для їх опанування. Таким чином, учні прагнуть вивчити той чи інший курс, і не страждають через підготовку до ЗНО”.

 

Сподіваємось, що можливі зміни дійсно будуть тільки на краще для дітей, адже вони - наше майбутнє. Головне — дослідити ці зміни уважно аби сприймати їх так, як є, а не “по діагоналі”.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

29
Супер
7
Сміх
17
Жах
15
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)