Історія “життя” бабусі в лікарні

11 Червня в 10:03  0  2033

На районіІсторія “життя” бабусі в лікарні

Ситуація пологівчанки, що опинилась в складних життєвих обставинах, зробили заручниками ситуації пацієнтів та працівників лікарні. Хворі та медики змушені понад рік миритися з перебуванням поряд психічно хворої бабусі. Чому самотні доживають віку у лікарні?

 

У недалекому минулому Ніна Іванівна Цорулик проживала у власному будинку на Червоному висілку разом з братом, який теж мав психічні розлади. Після смерті родича 85-річна бабуся не могла залишатися сама, бо фізично не в змозі себе обслуговувати, потребує цілодобового стороннього догляду. Працівники соціальної служби, які надавали свої послуги родині, вирішили проблему наступним чином: відправили бабусю до лікарні. Рік вона проживала в інфекційному відділенні Пологівської БЛІЛ. З введенням карантину її перевели до терапевтичного відділення, де вона перебуває і зараз.

 

Медики - заручники ситуації

Зважаючи на стан здоров'я бабусі, вона місяцями перебувала в сидячому положенні, через що виникли серйозні ускладнення з ногами, без сторонньої допомоги не може дати собі раду. Функції доглядальниць взяли на себе працівники лікарні.

 

Проживання старенької в медзакладі стало тягарем не тільки для працівників, а й для інших пацієнтів. Хворі змушені терпіти крики і плач бабусі майже цілодобово, це створює моральну і емоційну напругу.

 

Про перебування Ніни Цорулик в інфекційному відділенні розповідає завідуюча Юлія Будило:

 

"Ніна Іванівна перебувала в інфекційному відділенні протягом року (з 10 квітня 2019 по 11 квітня 2020). Госпіталізована була не за медичними показаннями, а за соціальними. Так склались обставини, що доглядати її вдома більше було нікому. Про перебування Ніни Іванівни у медзакладі знали і в територіальному центрі соціального обслуговування населення, і керівництво району. Персонал відділення надавав бабусі усю необхідну допомогу: і медичну, і соціальну (самостійно вона себе не обслуговує, постійно потребує сторонньої допомоги, цілодобово вимагає до себе уваги). Перебувала вона ізольовано від хворих в одному з двох боксів. Хочу зауважити, що персонал інфекційного відділення цілодобово надає медичну допомогу пацієнтам з інфекційною патологією та підозрою на таку, тому наші бокси розраховані на ізоляцію хворих із заразними хворобами. Перебування бабусі у відділенні наражало на небезпеку її саму та створювало труднощі з розміщенням інших пацієнтів.

 

До терапевтичного відділення була переведена тільки з появою перших пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

 

Ніна Іванівна не єдина "соціальна" пацієнтка, яка потрапляла до інфекційного відділення. Я вважаю, що цю проблему потрібно вирішувати не за рахунок лікарні, тим більше - інфекційного відділення.

 

Такі люди потребують не стільки медичної, скільки соціальної допомоги, уваги, догляду, підтримки.”

 

Зі зміною місця проживання бабусі нікому легше не стало. Неадекватна поведінка старенької “супроводжує” лікувальний процес тепер вже пацієнтів терапевтичного відділення.

 

Тиждень лікування в терапевтичному відділенні для 68-річної Марії Миколаївни став нестерпним

 

Жінка потрапила до лікарні після інсульту. Таким пацієнтам вкрай потрібен спокій і здоровий сон. Та де там. Крім неї, ще троє пацієнтів у тяжкому стані. Всі вони цілодобово перебувають в одній палаті з бабусею. Хворі просто змушені терпіти нічні крики і плач старенької, заспокоїти її ніхто не може.

 

Варіантів щось змінити - жодних, бо й лікар терапевтичного відділення не має іншого виходу, окрім як поспівчувати хворим із серцевими недугами і тримати Ніну Іванівну у відділенні й надалі.

 

В свою чергу медпрацівники терапевтичного відділення продовжують нести соціальний тягар: доглядають і обслуговують недієздатну бабусю цілодобово. Коштів, які виділяють соцпрацівники з пенсії старенької, ледь вистачає на елементарні потреби. Ніякого супроводу по догляду Ніни Іванівни соцпрацівники наразі не здійснюють, зазначають медики.

  

Лікарня - місце порятунку самотніх

На думку соціальних працівників, цілодобове обслуговування та догляд за недієздатними людьми - безпосередня справа медиків.

 

“Якби бабусю не помістили до лікарні, вона б померла. Жінка - інвалід дитинства і має психічні розлади. Обслуговували її та хворого брата з 2018 року. Документи для їх оформлення до психоневрологічного інтернату ми намагались оформити, співпрацювали з лікарями, але проволоки в законодавстві не дали змогу довести справу до кінця. Потрібне судове визнання її недієздатності.

 

У обов’язки соціального працівника не входить цілодобове обслуговування підопічних відділення. Тому помістили її в інфекційне відділення Пологівської БЛІЛ. Там вона перебувала рік, на період карантину перевели до терапевтичного відділення. Рідних, хто б міг взяти опіку над бабцею, немає,” - пояснила завідувачка відділення соціальної допомоги вдома Наталя Коростильова.

 

Вирішувати юридичні питання Ніни Цорулик взялися юристи міської ради:
“Ця жінка опинилася дійсно в складних життєвих обставинах і потребує медичного обстеження, адже тяжкість психічного розладу може встановити комісія лікарів-психіатрів. Для цього її необхідно доставити до спеціалізованого закладу в Запоріжжі. У громадянки немає родичів, які б про неї подбали, і це покладає велику соціальну відповідальність саме на орган опіки і піклування – виконавчий комітет Пологівської міської ради. У цій ситуації маємо два варіанти: знайти людину, яка б надала усвідомлену згоду опікуватися жінкою або влаштувати її на постійне перебування до спеціалізованого інтернатного закладу. З урахуванням принципів гуманності, перший варіант є найоптимальнішим: у людини є житло, а перебування вдома є найбільш сприятливим у її стані.

 

В Україні діє презумпція психічного здоров'я: кожна особа вважається такою, яка не має психічного розладу, доки цей факт не буде встановлено на підставах та в порядку, встановленому законодавством.

 

Відповідно до Цивільного кодексу України, людина може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

 

Відділом з правового забезпечення Пологівської міської ради розпочато збір документів для звернення до суду із заявою про обмеження цивільної дієздатності особи, що пов’язано з її станом здоров’я.

 

У зв’язку з карантином, який було оголошено на території України, ми призупинили цей процес“, - коментує юрист міськради Юлія Кулик.

 

Яке відділення стане наступним пунктом тимчасового проживання бабусі і як просуватимуться справи з оформленням необхідних документів цього разу, покаже час. Та, на жаль, саме час в нашому випадку грає не на користь старенької.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
6
Сміх
67
Жах
19
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)