Вакцинація дітей проти COVID-19 вже в Пологах: що треба знати?

24 Листопада 2021 09:18  0  1685

Здоров'яВакцинація дітей проти COVID-19 вже в Пологах: що треба знати?

В Україні дозволили робити щеплення від коронавірусу дітям віком від 12 до 17 років. Відповідний наказ опубліковано на сайті МОЗ. Сорок дітей Пологівської громади вже вакциновані. “Районка” зібрала найважливіші факти про процедуру.

 

В липні цього року розпочали щеплювати від Covid-19 дітей групи ризику. Тих, що мають складні супутні захворювання, ослаблений імунітет, які виїздили з України для участі у міжнародних змаганнях. З жовтня дозволили вакцинувати дітей віком від 12 до 18 років.

 

Станом на 19 листопада у Пологах щепилося 6 дітей віком 12-15 років та 33 дитини віком 16 - 17 років, повідомили у Пологівському ЦПМСД.

 

Чому треба щеплювати дітей?
"Дельта" - варіант вірусу значно небезпечніший для дітей, що частіше має тяжкий перебіг, тому щепити їх треба в першу чергу заради їхнього здоров'я. Окрім того, діти інфікують дорослих - своїх родичів, учителів, для яких ковід може стати смертельним. До того ж, більш широке охоплення вакцинацієї населення, в тому числі і дітей, дозволить швидше сформувати колективний імунітет", - зазначає Анна Дуб, сімейна лікарка, головний лікар Пологівського ЦПМСД.

 

Вакцинацію від коронавірусу дітям проводять у Великій Британії, США, ЄС та ще у багатьох країнах. З червня від Covid-19 щеплюють дітей в Ізраїлі.

 

Чим в Пологах вакцинують дітей?
Щеплення дітей рекомендують робити лише однією вакциною - Pfizer.

 

Процедуру проводять за схемою - 2 дози по 0,3 мл з інтервалом між першою та другою дозами 21-28 діб.

 

З якого віку можна?

Згідно з рекомендаціями НТГЕІ, враховуючи дані з безпеки та ефективності вакцини Pfizer, дітей можна щеплювати з 12 років. Дитина, яка збирається вакцинуватися від ковід, повинна мати всі необхідні щеплення згідно календаря щеплень. Причини відсутності якоїсь планової вакцини у дитини враховуються.

 

Як і де можна зробити щеплення?
Щеплення дітей проводимо лише за згоди батьків (чи опікуна) і лише у їхній присутності. Перед вакцинацією обов’язково заповнюють інформовану згоду. Наявність особистих документів дитини при вакцинації не потрібна.

 

Для того, щоб організувати щеплення, батьки мають отримати направлення у свого педіатра або сімейного лікаря і з цим направленням піти до пункту щеплення чи на вакцинальний центр.

 

Які є протипоказання для щеплення дітей?
Pfizer протипоказана, якщо у дитини були серйозні алергічні реакції на один із компонентів вакцини.

 

Не рекомендують щеплення дітям, які перенесли міокардит або перикардит.

 

Рекомендують відкласти вакцинацію проти Covid-19 дітям, які перенесли мультисистемний запальний синдром.

 

Як поєднати щеплення дітей від Covid-19 з іншими щепленнями?

Радимо дотримуватися 14-денного інтервалу між вакциною проти Covid-19 та іншими плановими щепленнями.

 

Де вже щеплюють дітей?
Дітей віком від 12 років щеплять у США. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США наразі розглядає питання вакцинації дітей віком від 5 років.

 

Дослідження, які опублікував Pfizer, свідчать, що дві дози вакцини є на 91% ефективними і безпечними для запобігання інфекції у маленьких дітей віком від 5 до 11 років.

 

Чи безпечна вакцина Pfizer?
Жодні ліки не є повністю безпечними для будь-кого. Всі вони мають свій баланс ризику та користі.

 

Випробування вакцин від ковіду для дітей ще тривають.

 

Влітку стратегічна консультативна група експертів ВООЗ дійшла висновку, що вакцина Pfizer підходить для використання для дітей віком від 12 років. Водночас, як заявили у ВООЗ, вакцинація дітей є менш термінова, ніж щеплення груп ризику.

 

Вакцина Pfizer схвалена до використання для дітей у Великій Британії, США, ЄС та Ізраїлі.

 

"Дані досліджень свідчать, що для дітей використання Pfizer є ефективним і безпечним, як і для дорослих. Вже навіть готові результати спостережень за використанням вакцини у дітей молодшого віку - від 5-6 років. Рішення МОЗ щодо щеплень для підлітків дуже очікуване", - говорить лікарка Дарина Дмитрієвська.

 

Які можуть бути побічні ефекти?
При вакцинації дітей Pfizer спостерігаються такі ж побічні ефекти, як і у дорослих - біль у місці ін’єкції, може бути підвищення температури, головний біль, загальне нездужання, біль у м’язах. Діти, які були вакциновані, перенесли процедуру без ускладнень.

 

Також у всіх вакцин є рідкісна побічна реакція - анафілактичний шок. Таке може статися у будь-який момент життя на те, що ви їсте, використовуєте для лікування, на укуси комах тощо. Алергія на вакцину буває в сотні разів рідше, ніж на антибіотики, і при цьому людина знаходиться під наглядом лікаря, який вміє на неї правильно реагувати", - розповіла Анна Михайлівна.

 

Чи зможуть діти отримати ковід-сертифікат?
Поки що ні. Чинні ковід-сертифікати потребують верифікації й Дія підпису, які не можуть отримати особи до 18 років.

 

У Мінцифри ВВС News Україна розповіли, що працюють над тим, щоб діти згодом могли мати електронні ковід-сертифікати.

 

Лікар вносить всі необхідні дані про проведення вакцинації до загальної електронної системи. Міжнародні сертифікати про вакцинацію дитини ми поки що не видаємо. За необхідності можемо видати паперову довідку про проведення щеплення від ковід.

 

Як ставляться до можливості вакцинації дітей батьки
Якогось підвищеного попиту на вакцинацію підлітків серед пологівців ми не помітили. Ті, кому потрібна вакцинація, раді можливості захистити своїх дітей. Ті дорослі, яким не треба вакцинація проти COVID-19, і своїх дітей не приведуть на щеплення. Сама ж дитина не може прийти на щеплення. Тому за цифрами буде така ж сама картина прихильників і противників вакцинації дітей від коронавірусу, як в цілому по країні у дорослих, - прогнозує лікарка.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

13
Супер
5
Сміх
374
Жах
328
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-35.jpg

 

 

Пологи (г.)