Ціни на продукти в Україні перерахують: на що і як зміниться вартість

16 Серпня 2021 08:57  0  1331

На Вкраїні та у світіЦіни на продукти в Україні перерахують: на що і як зміниться вартість

В Україні восени 2021-го можуть значно знизитися в ціні фрукти і овочі

 

Інші ж продукти харчування будуть тільки дорожчати.

 

Про це розповів глава Комітету економістів України Андрій Новак. За його словами, зараз ціни на продукти в Україні дуже розбалансовані. Ключові фактори, які їх формують: собівартість, енергоресурси, транспортні витрати – змушують українських торговців піднімати ціни. Але зростання відбувається нерівномірно. Там, де ринок більш конкурентний, ні виробники, ні продавці не можуть істотно підвищувати вартість товарів, тому що взаємна конкуренція цього не дозволяє (ринки сезонних овочів і фруктів). Там же, де на ринку 2-3 монополісти, зазвичай ціни ростуть більш відчутно:

 

"Це ринки соняшникової олії, курятини, яєць, цукру, круп, – говорить Новак. – Там кілька великих гравців, які забезпечують практично весь ринок. Вони насамперед орієнтовані на експорт і валютний виторг. На внутрішній же ринок вони між собою домовляються і ми бачимо, що деякі продукти українського виробництва в Україні коштують дорожче, ніж у Європі".

 

Тому, за словами Новака, очікувати зниження ціни на такі товари не варто, незалежно від врожаю в цьому році. Не мають підстав дешевшати також м'ясо і молочні продукти. Там ціни залежать від вартості енергоносіїв і транспортних витрат, а вони – істотно зростають.

 

Впасти в ціні восени традиційно можуть тільки сезонні овочі, фрукти і ягоди.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
4
Сміх
12
Жах
31
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)