Чому картопля втрачає статус "другого хліба"? Есть фото

14 Серпня в 13:15  0  2888

АктуальноЧому картопля втрачає статус "другого хліба"?

Експерти попереджають, що ціни на картоплю в цьому сезоні неприємно здивують багатьох українців. Розбираємося чому.

 

Пологівські ціни набирають обертів

 

Високі ціни на новий урожай картоплі та невтішні прогнози експертів змушують любителів бульби нервувати. На пологівських ринках реалізатори овочів теж не приховують схвильованості, адже ціна на місцеву картоплю досягає вже 22-23 грн за кіло, привозну продають по 14-18 грн. Що ж буде далі?

 

В маркеті «АТБ» привозна картопля лежить по 15,90 грн/кг. На запитання, що прогнозують товарознавці крупної торгової мережі, керівництво лише знизує плечима та відповідає: нас не попереджають.

 

Місцеві продавці: закуповуватись ще зарано

 Дмитро КОБЕЦЬ, власник магазину «Агромаркет»:
- Картопля, якою ми торгуємо багато років, перевірена на якість. Це хороші сорти, які вирощуються на території західної частини України та в Чернігівській області. Сьогодні ціна за кілограм – 17 грн. Розмови про те, що бульба буде в дефіциті - не пусті слова, адже врожайність цьогоріч справді низька. В областях масового вирощення картоплі навесні та на початку літа були сильні зливи, у липні – посуха. В результаті городники отримують мізерні об’єми врожаю.

 

Ми очікуємо і подальший ріст цін, не здивує навіть ціна у 25 грн/кг. Але поки що закупки на зиму не радимо робити, адже до наступної весни ранні сорти, що нині в продажу, не збережуться. Найкраще закуповувати овочі на зиму у жовтні-листопаді перед морозами, коли картопля масово буде реалізовуватися тими торговцями, які не мають теплих складів, а таких більшість.

 

Сьогодні купувати картоплю можна лише з розрахунку на те, що до нового року ви її з’їсте.

 

Експерт: пік росту з вересня до весни

 


 

Микола ФУРДИГА, заступник директора з наукової роботи по селекції і насінництву Інституту картоплярства НААН України:

- У порівнянні з минулим роком урожайність картоплі в Україні може впасти як мінімум вдвічі через форс-мажорні обставини, пов'язані з вирощуванням, а це намокання і посуха. Сьогодні ціна на картоплю тримається, але, можливо, вона "просяде" в кінці серпня до середини вересня, а потім підніметься приблизно на 10 грн і до весни буде рости.

 

Зникають не лише об’єми, а й сорти

 Антоніна АНАСТАСОВА, працює медсестрою у Пологівській БЛІЛ:
- Саджаю картоплю на городі скільки себе пам'ятаю. Цього року врожай найгірший за попередні. Раніше з 5 посаджених відер накопували 20-25, то цього року всього 12. Та й із сортами справжня біда. Давно пропали такі види як "циганка", "американка", "мелітопольська". Зараз найпоширенішими є "бєлоснєжка" та "нестерянка".

 

Подорожчають і чіпси з Європи

 

Статистика вказує, що картопля втрачає статус "другого хліба" на столах українців. Так, європеєць споживає 140 кг бульби на рік, українець - 95 кг.

 

Площі під промислові плантації картоплі за останні три роки скоротилися з 70-80 тис. до 20-26 тис. га.

 

Високі ціни на картоплю (17-20 грн/кг), низька врожайність культури і згортання професійного картоплярства - ось основні тенденції сезону 2019.

 

На високі ціни впливає і неврожай картоплі в Європі. Через аномальну спеку і низьку врожайності західні сусіди змушені закуповувати картоплю в Молдові. «Картопляна» Польща теж із значними втратами.

 

В Європі теж ціна на картоплю досягла рекордних рівнів. Низький рівень виробництва через посушливу погоду призвів до різкого зниження експортних показників в основних країнах-виробниках (Франція, Нідерланди і Німеччина), в той час як Іспанія, де урожай був непоганим, продавала більше за кордон за високою ціною, цьогоріч лишається з дефіцитом. Підйом цін вже відчувається і на полицях європейських супермаркетів.

Автор: Людмила СОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

18
Супер
6
Сміх
28
Жах
19
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)