Ціновий стрибок на картоплю відбувся. Скільки ще?

25 Вересня в 07:57  0  7623

АктуальноЦіновий стрибок на картоплю відбувся. Скільки ще?

Нова хвиля цінового злету на картоплю дивує навіть досвідчених продавців. Якої ціни чекати? Точно буде по 20 грн., кажуть продавці, а, можливо, й ціна по 30 грн не стане кінцевою. Поточні ціни можна сміливо назвати рекордно високими, принаймні за останні 10-15 років.

 

За 15 років роботи у торговій сфері такої високої ціни на картоплю не пам’ятаю, - розповідає підприємець Дмитро КОБЕЦЬ, власник магазину “АГРОМАРКЕТ”.

 

Підприємець пояснює, що до цього часу від надвисокого цінового злету стримував товар, який завозили з Білорусі, але ситуація різко змінилася і, очевидно, що картопля буде в рази дорожчою за хліб.

Вчора оптова ціна на картоплю в Запоріжжі була вже 15-16 грн за кілограм. Ми сьогодні реалізуємо ще за старими цінами - 16 грн за кіло. Але якою буде цінова політика завтра, важко прогнозувати.

 

Ймовірно, що ціни піднімуться до 20 грн та значно вище. Тому тепер я не раджу зволікати і чекати пізнього врожаю, котрий краще б зберігся до весни. Щоб не переплачувати, краще запупки зробити вже сьогодні, але зберігати картоплю у відповідних умовах, наприклад, у прохолодних підвалах.

 

На жаль, темпи зростання цін на ринку картоплі в Україні помітно прискорюються. Прогнозувати, якою буде ціна навесні 2020 року ніхто не береться.

 

Фахівці відзначають, що сьогодні мова йде про другу хвилю зростання ціни. Перед цим суттєве подорожчання було в серпні. Але основне зростання вартості традиційно має відбутися до та відразу після Різдвяних свят.

 

Аналогічна ситуація сьогодні спостерігається і в сусідній Польщі, звідки Україна часто імпортує картоплю та інші складові «борщового набору», коли внутрішні ціни суттєво зростають. У цьому сезоні, незважаючи на істотне подорожчання картоплі в Україні, про постачання з Польщі не йдеться. Польська картопля сьогодні навіть дорожче української. Таке трапляється вкрай рідко.

 

Нагадаємо, причиною ситуації, що склалася на ринку, є падіння виробництва картоплі в країнах Європи через аномальні погодні умови влітку.

 

Автор: Людмила СОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

19
Супер
6
Сміх
29
Жах
48
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)