Чи легко в Пологах позбутися скасованих копійок Есть фото

25 Вересня в 15:46  0  1709

Події містаЧи легко в Пологах позбутися скасованих копійок

За тиждень з обігу мають вилучити однокопієчні, двокопієчні та п’ятикопієчні монети. Варто вже зараз продумати де здійснити обмін дріб’язку.


Користуватись монетами номіналом 1, 2 та 5 копійок в Україні припиняють із 1 жовтня. Після цієї дати розрахуватись ними вже буде не можливо. Але упродовж трьох років, до 30 вересня 2022 року, виведені з обігу монети можна буде обміняти на купюри, причому ще рік – до 30 вересня 2020 цю операцію можна буде здійснити у будь-якій банківській установі країни.


Не можна сказати, що пологівці штурмують банки з проханням поміняти найдрібніші монети, але людей, які зберігають дріб'язок в мішечках, вистачає. Серед таких хто збирав монети виявились - службовці, студенти, пенсіонери, і... діти.


Нацбанк надавав роз’яснення, що обміняти дрібні гроші українці зможуть у відділенні будь-якого банку і жодних лімітів на такі операції немає. Журналісти ”Районки” вирішили перевірити, чи легко у місті обміняти накопичене у скарбничках.

 

Перший банк на шляху – найбільший банк України – "Приват ". На касі касир повідомляє, що за правилами встановленими банком, дріб’язок не міняють, а приймають тільки в якості оплати.

 

 

У банку “Кредіт Агріколь" монети міняти відмовились і порадили звернутись до "Ощадбанку", “ Приват” чи “ Аваль” – начебто, лише там надають таку послугу.

 


У відділенні "Ощадбанку", що розташоване по вулиці Єдності не відмовились міняти монети, але зауважили, що дріб’язок необхідно попередньо сортувати за номіналом.

 


У відділенні "МетаБанку" касир була проти прийняти дрібні гроші. Пояснила: рахувати доведеться вручну, на це піде багато часу і паралізує роботу каси. Запропонувала дріб’язком розрахуватися або ж звернутися у будь - який інший банк для обміну вже після 1 жовтня.

 


Відвідали ще один банк, що розташований на центральній вулиці міста - “Аваль”. Касир без жодних відмов одразу готова була поміняти монети на паперові гроші. І зауважила, що бажаючі здати копійки звертаються, але таких людей не багато.


Окрім сортування дрібних монет, інших вимог в банках не висувають: можна міняти будь-які суми, спеціальні документи для цього не потрібні.


Отже, підбиваючи підсумки спроби позбутися копійок у Пологах, можна зазначити: зробити це можливо, але краще заздалегідь цікавитися куди саме потрібно йти, щоб не гаяти часу на біганину.


Аби знайти відділення банків готових здійснити обмін монет, журналісти витратили приблизно годину часу. І як бачимо, деякі банки ігнорують інструкції Національного банку і відмовляють в обміні монет. Лишається сподіватися, що ситуація зміниться 1 жовтня, коли офіційно розпочнеться вивід однокопієчних, двокопієчних та п’ятикопієчних монет з обігу.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
8
Сміх
9
Жах
42
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)