Що ви робите, коли зустрічаєте чорну кішку на вулиці? Есть фото

31 Жовтня в 08:28  0  267

АсортіЩо ви робите, коли зустрічаєте  чорну кішку на вулиці?

Геловін традиційно відзначають у ніч із 31 жовтня на 1 листопада у переддень Дня усіх святих. У 2016 році це ніч із понеділка на вівторок. Не дуже вдалий час для бурхливих веселощів, погодьтеся. А в Закарпатській області взагалі заплановано три вихідних поспіль. Ну, що ж, кожному своє. До речі, в Пологах на цих вихідних теж проходили party. Як говориться, був би привід. Але мова піде не про свято, а про кішку. Чорна кішка є одним з головних символів Геловіну. За збігом обставин, нещодавно з колегами вели розмову на тему забобонів і, зокрема, чорних кішок. Як виявилося, в них ВІРЯТЬ!

 

Хто з нас хоча б раз за життя не відчував забобонного страху перед чорною кішкою? Давайте зізнаємося, що мало хто піде вперед, якщо дорогу перейшов саме чорний кіт. І, щоб уникнути будь-яких наслідків, кожен має в запасі власні методи боротьби проти «сили» чорної кішки. Один непомітно плюне через ліве плече, інший схрещує пальці і перевертає задом наперед кепку, ну а найпрактичніші чекають, щоб першим пройшов той, поруч йде. А скільки існує ритуалів, що дозволяють позбутися від нещасть, принесених чорними котами! Загалом, цих тварин не дарують. Для більшості громадян вони - уособлення містики, чорної магії і всілякої чортівні. Люди роблять усе можливе для того, щоб уникнути зустрічі з ними. Згадайте, як часто ви зустрічаєте чорну кішку на пологівських вулицях? І що ви робите у такому випадку?

 

Жителів Заходу чорний кіт теж анітрохи не надихає. Ченці середньовіччя вважали, що чорні мисливці - це підступні демони, що прийшли у світ, щоб спокушати благочестивих людей. Британські моряки вірять: якщо чорного кота викинути за борт, неодмінно розіграється сильний шторм. Американці вважають, що шлюб буде невдалим, якщо в кімнату нареченої напередодні весілля забігла чужа кішка темної масті.

 

 

Найсильніше чорних кішок бояться в Німеччині, однак і в інших країнах існує маса забобонів, як і альтернативних повір'їв про те, що чорну кішку, навпаки, слід пестити і леліяти.

 

Всупереч існуючим у народі забобонам вона не «забирає удачу», а, навпаки, відводить неприємності і відганяє злих духів. Кішки першими відчувають присутність у будинку нечистої сили і повідомляють про це господареві гучним нявканням.


Також, наприклад, наші предки, перш ніж увійти в нову хату, пускали туди на першу ніч чорного півня і курку, на другу - чорного кота і кішку. У моряків існує повір'я: якщо на кораблі є чорна, без єдиного білого волоска, кішка, плавання буде вдалим. У шотландців чорний кіт на ґанку - достаток у домі. Навіть сьогодні ми говоримо, що чорна кішка завжди лягає на хворе місце.


Японці вважають, що варто сказати чорній кішці, яка чхнула, «будь здорова», і ніколи більше не відчуєш зубного болю. Серби вірять: якщо антрацитна принцеса вмивається, повернувшись на схід, неодмінно буде хороша погода. Індіанці вважають кішку чорної масті, яка приблудилася, передвісницею доброї новини або швидкого весілля.

 

Здавалося б, прикмети і забобони у століття технологічного прогресу, комп'ютеризації, генної інженерії та освоєння космосу просто не можуть існувати. Але вони є.


Антропологи вважають, що неприязнь до чорного кольору народилася в той момент, коли доісторична людина усвідомила: вдень небезпеку добре видно, є можливість захиститися, вночі ж ворога не розгледіти, а тому морок краще перечекати в укритті. Чорний колір асоціювався з небезпеками, прихованими в нічній темряві. І не тільки чорний кіт став жертвою первісного страху, що передавався з покоління в покоління. Шляхетний чорний колір у багатьох культурах пов'язують із трауром, нечистою силою, потойбічним світом, із самої невідомістю, яка лякає куди сильніше за видимого ворога: чорна вдова, чорна діра, чорна магія, чорна курка, чорна собака, чорна смуга у житті і так далі.


Проте віра в те, що чорна кішка несе відбиток негативу, жевріє в нас і зараз. Хоча, можливо, головне слово в цьому реченні ВІРА!? Ми віримо, значить, це збувається.


А ви вірите?

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)