Чому не заряджається ноутбук - основні причини

19 Лютого 2021 09:25  0  656

Ноу-хауЧому не заряджається ноутбук - основні причини

Але трапляється, хоча й рідко, що якийсь датчик виходить з ладу і постійно говорить контролера, що все перегрілися і зараз згорить. В цьому випадку, звичайно, зарядка ніколи не почнеться. Діагностувати таку несправність зможе тільки фахівець і тільки зі спеціальним обладнанням. Але якщо несправний датчик, то акумулятор доведеться міняти, оскільки возитися із заміною одного датчика жоден сервісний центр не буде. Та й нам буде дорожче заміна датчика, ніж покупка нового акумулятора.

Нерідко без видимих ​​причин батарея на ноутбуці перестає заряджатися, хоч він і підключений до мережі. Більш того, така картина може спостерігатися на пристрої, який ви тільки що принесли з магазину і вийняли з упаковки. У цій статті ми розберемося, чому і в яких випадках не заряджається ноутбук, спробуємо діагностувати і усунути цю проблему.

Якщо ноутбук включається і працює від мережі - проблеми з батареєю

Отже, наш ноутбук перестав заряджатися і працює тільки від мережі. Причин такої поведінки безліч, в тому числі і програмних. Але почнемо з «заліза». Блок живлення у нас в порядку, це очевидно. Перевіримо батарею. Для початку спробуємо скористатися відповідними програмами. Наприклад, інструментом BatteryCare.

Після запуску програма спробує зв'язатися з акумулятором ноутбука, і якщо це їй вдасться, то ви отримаєте всю інформацію про джерело живлення. У нашому випадку (фото вище) програма акумулятор не бачить. Значить, останній або відсутня, або несправний. Є і ще одна цікава утиліта - Battery Optimizer.

Строго кажучи, основне її призначення дещо інше. Програма призначена для оптимізації енергоспоживання і збільшення часу роботи, але так само, як і BatteryCare, зможе просканувати батарею і видати відповідну інформацію.

Ну а якщо ви електронник, то можете скористатися звичайним тестером без жодних програм. Практично в будь-який батареї висновки основного живлення - два перших і два останніх контакту в роз'ємі. Підключаємося, вимірюємо. Якщо є 11-12 вольт, значить, все в порядку. Батарейка справна.

А ось якщо напруги немає, то тут два варіанти: або акумулятор несправний, або його потрібно попросити, щоб він включився. Всі АКБ включаються однаково: подачею низького рівня (з'єднати з мінусом) на спеціальний вхід - точно так само, як включаються БП комп'ютерів.

Але ось вхід у кожної моделі знаходиться на різних контактах. В батареї Asus, наприклад, керуючий контакт 6, а щоб включити акумулятор Dell, потрібно замкнути на мінус четвертий контакт. Але роз'єми у них абсолютно однакові!

Отже, ми з'ясували, що батарея справна. Продовжимо пошук фізичної несправності - перевіримо зарядний пристрій (блок живлення).

Як перевірити зарядний пристрій

Почнемо з попередньої перевірки. Вимикаємо ноутбук, виймаємо батарею, включаємо ноутбук. При цьому зарядний пристрій (блок живлення), звичайно, має бути підключений до розетки. Якщо ноутбук запустилася, то можна вважати, що попередню перевірку блок живлення пройшов.

Якщо не включилася, то в першу чергу перевіряємо наявність напруги в розетці. Ви не вимкнули пілот? Смішно, але бували випадки. Тепер мережевий кабель. Його можна просто продзвонити або виміряти напругу на двох крайніх контактах колодки, що вставляється в сам блок. Простіше зробити останнім. Вставляємо вилку в розетку, вимірюємо напруга на контактах.

Останнє, що ми можемо зробити з блоком живлення, це виміряти напругу на його виході. Там повинно бути мінімум 12 В «постоянки» (залежить від моделі нетбука). Немає? На жаль, якщо ви не електронник, то більше нічого зробити не зможете - доведеться купувати новий БП.

А тепер варіант, коли ноутбук від мережі працює, але не заряджається. Перевіряємо, чи відповідає напруга на виході БП того, що написано на самому блоці. Якщо воно занадто низьке, то комп'ютер може працювати, але акумулятора він нічого не дасть - самому ледь вистачає. Перемикаємо мультиметр на вимір постійної напруги і вибираємо межа не нижче 20 В. Вимірюємо на зовнішньому і внутрішньому обідку роз'єму. Центральний стрижень не чіпаємо - це сигнальний контакт.

Читаємо на самому блоці живлення, скільки він повинен видавати. Збігається? Все гаразд. Занижено? Ось і проблема. Купуємо новий блок живлення, якщо, звичайно, в розетці напруга нормальне. Ціна на зарядний пристрій для ноутбука може відрізнятися, для кожної моделі ноутбука свій блок живлення, у якого будуть свої параметри, підібрати можна на Zeto.ua. Важливо не викидати зарядку, щоб по ній вибрати собі адаптер живлення з такими ж параметрами, або краще. Якщо все таки напруга низька, то проблема може бути в цьому - блок живлення просто не справляється зі стабілізацією при такому низькому вхідній напрузі.

Проблеми з роз'ємом для зарядки

Ну і наостанок роз'єм підключення до ноутбука і гніздо самого ноутбука. Зазвичай зі штекером адаптера живлення нічого не відбувається. Єдино, переконуємося в тому, що центральний сигнальний стрижень не зігнутий і не зламаний. Розетки живеться складніше: якщо з ноутбуком звертаються недбало, то розетка виходить з ладу на першому ж році життя.

Нічого не повинно бовтатися або скрипіти. Якщо бовтається, то, швидше за все, гніздо зірвали з пайки. Доведеться розбирати і паяти самому або нести в сервісний центр. Тепер запускаємо ноутбук. Коли система завантажиться, знову похитує вилку. Якщо з'явиться контакт, то на самому буку загориться відповідний світлодіод, а в правому кутку трея символ батарейки зміниться на символ мережевої вилки або просто змінить зовнішній вигляд - «Підключено до мережі». У цьому випадку теж паяем або несемо в сервіс.

Програмні проблеми

Ну що ж, блок живлення перевірили, батарейку перевірили. Як же таке може бути - немає заряду при справному блоці живлення і новій батареї? Причому система бачить акумулятор і навіть показує відсоток зарядки, але видає повідомлення «Підключено, неможливо зарядити телефон» (Windows 7) або «Зарядка відсутня» (Windows 10).

Проблема досить поширена і нерідко з'являється буквально на рівному місці. Вся справа в програмному забезпеченні. Точніше, в програмному збої. Розглянемо варіанти лікування цієї проблеми.

Перш за все необхідно з'ясувати, зовсім не заряджає або не заряджається 100%? Пробуємо розрядити АКБ відсотків так до 50 і повторимо спробу. Почав заряджати, але знову не повністю? Очевидно, у нас є обмеження верхньої межі зарядки для продовження терміну служби батареї.

Перегрів акумулятора

У самій батареї встановлені 6 датчиків температури, і якщо будь-який з шести елементів нагрівається вище 45 градусів, контролер батареї шле ноутбука тривожний сигнал і вимагає зупинити зарядку. Як тільки елемент охолоне, зарядка відновиться. Пробуємо вимкнути бук і відключити його від мережі на півгодини. Знову включаємо. Зарядка пішла, але через деякий час знову зупинилася?

Як тільки зупинилася, на дотик визначаємо температуру акумуляторів. 45 градусів на дотик сприймається як досить теплий. Так і є? Проблема або в контролері, розташованої на материнській платі (занадто великий зарядний струм), або в якомусь елементі самої батареї. Точніше можна визначити лише в сервісному центрі.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)