У нашому домі, Пологах, МАЄ бути чисто!

26 Квітня 2013 13:39  0  2770

ОсобистістьУ нашому домі, Пологах, МАЄ бути чисто!

19 квітня у рамках акції «День довкілля» на території Пологівського району відбулася грандіозна масова толока. Загальноміська толока триватиме до 30 квітня, тому прибирання до Великодня та травневих свят у розпалі.
Чи старанно пологівці готуються до свят і які перепони існують у місті на шляху до чистоти, Газета запитала у секретаря Пологівської міської ради Валентини Шашко.


Валентино Миколаївно, як просувається загальноміська толока, чи охоче пологівці прибирають рідне місто?


Як справжні патріоти, які люблять свій рідний край, ми маємо турбуватися та доглядати за містом, тримати його у чистоті. Тому ми намітили об‘єм роботи з наведення порядку у Пологах біля будинків на вулицях, на підприємствах чи установах, де працюємо. Прикладів такого дійсно господарського підходу до участі у загальноміській толоці можна навести багато. Це й акції прибирання, які проводять підприємства міста - ПАТ «Пологівський ОЕЗ», ЗАТ «Мінерал», ТОВ «Дніпрокераміка», хімзавод «Коагулянт», прибирання та ремонти за ініціативи помічника народного депутата Олександра Кононенка, бригада якого очистила околиці міста у бік траси на Запоріжжя і Тарасівського повороту, кладовища у м-н Пологи-5. За сприяння депутатів міської ради Вадима Степури та Юрія Бондаря була очищена територія Циганського висілку. Проте по місту існує ще багато стихійних сміттєзвалищ. А це аж ніяк не показник патріотизму пологівців. Чомусь пологівці ставляться до прибирання досить легковажно, перекладаючи проблему вивезення сміття, яке знаходиться на території їхніх мікрорайонів, на плечі міської влади чи комунальників. Адже самі мешканці й створюють ці стихійні сміттєзвалища або ж просто мовчать, коли бачать, що їхній сусід викидає сміття поблизу будинку. І в той же час не всі хочуть укладати договори на вивіз сміття із комунальним підприємством. Такі угоди ще не уклала третя частина мешканців міста.

 

Чи існує якесь покарання за дії, пов‘язані із засміченням навколишньої території міста?


У ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення говориться про те, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на громадян, а на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При міській раді існує адміністративна комісія, яка розглядає такі правопорушення. В цьому році вручено 15 попереджень, які негайно були виконані порушниками. Проте для складання адмінпротоколу та стягнення штрафу з громадянина мають бути надані свідчення свідків. На жаль, пологівці з різних причин бояться свідчити проти своїх нерадивих сусідів, які безсоромно створюють смітники.


Хочу наголосити, що, згідно з пунктом 4.10 Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку та додержання тиші у громадських місцях міста Пологи, відмова від укладання договору на вивезення відходів, як і створення несанкціонованих смітників, розглядається як факт забруднення навколишнього середовища відходами споживання, що тягне за собою цивільно-правову й адміністративну відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

 

Як, на Вашу думку, можна вирішити проблеми зі сміттєзвалищами у Пологах?


Якщо чесно, то і міська рада, і депутати, і навіть самі підприємці розгублені. Щороку комунальники та робітники підприємств міста, залізниці прибирають на околицях, на вже згадуваному Циганському висілку, біля нового кладовища, проте сміттєзвалища ростуть з новою силою. Це просто стихійна хвороба, яку ми спричиняємо. Чому пологівці не хочуть укладати договір на вивезення сміття, а замість цього йдуть викидати його через дорогу? Як вплинути на це? Що вчинити, аби припинити безконтрольне викидання сміття? Я звертаюся до мешканцв нашого міста із закликом порадити та допомогти вирішити цю проблему. Міська рада приймає пропозиції щодо проблеми ліквідації стихійних звалищ та подальших їх виникнень. Пропозиції приймаються у каб. № 7, № 11, № 15 або за телефонами 2-22-87, 2-25-72, 2-28-96.

Всім нам хочеться жити у красивому і чистому місті, але ж чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Пологівська міська рада запрошує всіх небайдужих узяти участь у толоці, щоб наше місто і вся наша країна стали охайними і зеленими.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)