Цькувати дітей дешевше, ніж вчителів

17 Травня в 12:41  0  741

ОсвітаЦькувати дітей дешевше, ніж вчителів

На розгляд ВР готується законопроект, який вбереже вчителів від неправомірних дій дітей та батьків. Якщо ініціативу в уряді підтримають, то за наругу над педагогічними та науковими працівниками треба буде сплатити суттєві штрафи – від 5 до 20 тис. грн.

 

Вчителів б’ють
З початку року вже було зафіксовано достатньо випадків насилля (як фізичного так і психологічного) над вчителями, в тому числі і такі, що зазнали всеукраїнського розголосу. Так, в Києві батько учня жорстоко побив вчителя фізкультури, а кількома місяцями раніше восьмикласник напав з ножицями на вчительку інформатики. В Херсоні мати «захищала» права сина, побивши 60-річного класного керівника… Вчителі зазначають, що авторитет професії серед батьків та учнів падає, частіше трапляються випадки недовіри та зневаги. Виходить, без додаткового законопроекту ніяк?

 

Закон вже є. Але хочеться більшого
Наприкінці минулого року уряд вже ухвалив законопроект (№ 8584), в якому розібрав усі випадки вчинення булінгу (цькування) серед учасників освітнього процесу, до якого належать і вчителі з адміністрацією навчального закладу. Новий законопроект фактично дублює Закон про булінг, з єдиною відмінністю, що він захищає не всіх учасників освітнього процесу, а виключно вчителів. Хоча, ні: є ще одна відмінність – ціна знущання, з якої виходить, що психічне та фізичне здоров’я педагогів цінується значно вище, ніж дитяче.

 

Скільки коштуватиме «розібратись» із вчителем
За погрози чи образи в бік викладачів (у тому числі в інтернеті) можуть стягнути 5100 грн.

 

Учасників цькування було кілька або це повторний випадок? Тягне на 10200 грн.

 

Якщо мали місце побої без тілесних ушкоджень — також 1020 грн.

 

Груповий напад на вчителя - штраф 20400 грн.

 

За образу педагога відповідатимуть діти з 14 років та батьки кривдників. Родини заплатять від 5100 до 10200 грн, якщо буде доведено факт психологічного знущання над педагогом

 

 

Якщо новий законопроект затвердять, українські вчителі будуть надійно захищені як від реакції дітей, так і від критики батьків. Чи з’явиться ініціатива щодо захисту вчителів від дирекції школи та відділів освіти і хто в такому випадку сплачуватиме штраф – питання складніше за попереднє і стосується більше законів демократії, а не освіти. Значить, з ним можна і зачекати.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

20
Супер
6
Сміх
2
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_200Х200_22_04_191.jpg

 

 

oez_robota_200Х200_22_04_193.jpg

 

 

 

 

 

Пологи (г.)