Юлія Будило: “Рятуємо життя тим, хто не вірить у коронавірус”

8 Жовтня 2020 08:10  0  3201

ОсобистістьЮлія Будило: “Рятуємо життя тим, хто не вірить у коронавірус”

Збільшення випадків захворювання коронавірусом на Пологівщині вносить свої корективи в буденне життя пологівців: все більше людей змушені йти на самоізоляцію, хтось переходить на дистанційну роботу та навчання, а хтось переймається через хворобу близького чи знайомого. Найтяжче в цей час доводиться медикам. Вони знаходяться на “передовій” і ведуть щоденну боротьбу із підступною хворобою, ризикуючи власним життям та здоров'ям. Про ситуацію зсередини розповідає завідуюча інфекційним відділенням Пологівської БЛІЛ Юлія Будило.

 

Яка ситуація із захворюваннями на covid-19 зараз? Скільки хворих лікується стаціонарно?

 

Останні три тижні на стаціонарному лікуванні у відділенні постійно перебуває близько 20 пацієнтів. На тому тижні були дні, коли доводилось навіть відмовляти у госпіталізації через відсутність вільних місць (відділення розраховане на 20 ліжок), пацієнтів записували в чергу.

 

Спочатку до Пологівського інфекційного відділення приймали пацієнтів з 6 районів: Пологівського, Токмацького, Більмацького, Оріхівського, Розівського та Гуляйпільського. Зараз своїх пацієнтів почали приймати Оріхівська та Токмацька БЛІЛ, але за відсутності в них вільних місць хворих везуть до нас.

 

Наразі у нас пацієнти з нашого району, Більмацького, Токмацького та Оріхівського. Усі хворі мінімум середньої важкості, але із складною супутньою патологією, є важкі.

 

Майже всі потребують кисневої підтримки, інтенсивного лікування, постійного моніторингу показників та стану. Пацієнти стали поступати більш складні, зі складною супутньою патологією (онкологія, декомпенсований цукровий діабет, важка гіпертонія, ожиріння, серцево-судинна патологія), що значно ускладнює та подовжує перебіг хвороби, впливає на розвиток ускладнень, подовжує реабілітацію.

 

Коли та які бувають ускладнення? Які нові та типові симптоми хвороби, її перебіг?

 

Ускладнення, як правило, наступають з другого тижня захворювання. Початок може бути з невисокої температури, але дуже вираженої слабкості та втоми, болю у м'язах, суглобах та інтенсивного головного болю. Порушення смаку та нюху різного ступеню, можлива відраза до їжі, несприйняття смаків та запахів, а ще нудота, блювота та діарея. Кашель може бути відсутнім навіть при наявній пневмонії. Але якщо він є, то дуже інтенсивний, сухий, затяжний. Якщо з'явилась задишка, це свідчить про велику площу ураження легень та/або загострення хронічної хвороби легень.

 

Реабілітація дуже тривала: слабкість, кашель, задишка турбують довгий час. У багатьох пацієнтів залишаються фіброзні зміни в легенях, що назавжди змінює якість життя. Медпрацівники та самі хворі помітили цікавий факт: жодного пацієнта, що палить, у нас не було. Усі або ніколи в житті не палили, або давно покинули погану звичку. Це не заклик починати палити, а просто наше спостереження.

 

За чий кошт лікуються хворі, що перебувають на стаціонарі?

 

Пацієнти лікуються згідно Національного протоколу. Основними групами препаратів для лікування ми забезпечені (основні антибіотики, жарознижувальні препарати, розчини для інфузій, антиагреганти, гормони та інші). За власний кошт пацієнти докуповують препарати для лікування кашлю, пробіотики та інші ліки, яких потребують, але які, на жаль, не входять до Національного переліку ліків, дозволених для закупівлі на лікування коронавірусної хвороби.

 

Яка кількість медперсоналу обслуговує хворих у відділенні? Розкажіть про робочий день лікаря в сьогоднішніх умовах

 

З вересня ми отримали посилення штату за рахунок медпрацівників інших відділень. Ви вдячні кожному, хто не відмовився та згодився працювати в таких умовах! А умови справді складні: багато годин у захисному комбінезоні, окулярах, респіраторі, гумовому взутті, навіть у спеку, коли неможливо попити води, витерти піт і, вибачте, сходити до туалету. А ще потрібно виконувати медичні маніпуляції, призначення, робити вимірювання, прибирання.

 

Що стосується мене, то я постійно знаходжусь на зв’язку, навіть у вихідні. Телефонують сімейні лікарі щодо госпіталізації хворих, лікарі з сусідніх районів з приводу переводу та госпіталізації, питають про стан своїх пацієнтів, диспетчери швидкої, родичі пацієнтів, самі пацієнти - теперішні та виписані.

 

Половина робочого часу проходить у "брудній зоні" в захисному одязі: щоденний огляд, прийом госпіталізованих, спостереження за тяжкими, призначення, відповіді на всі питання, психотерапія нарешті. А потім ще безліч документації, призначення, моніторинг лабораторних показників, спілкування з родичами і багато іншого. Щоденно.

 

Це дуже виснажує морально та фізично, відчувається постійна напруга, хвилювання за кожного пацієнта, щоб нікого не втратити, не пропустити погіршення. Робочий день затягується на 2-3 години довше.

 

Коли нарешті виходжу на свіже повітря, то наче в інший світ потрапляю. Бачу наступну картину: люди, які обнімаються та цілуються при зустрічі, які не вдягають маски навіть у магазинах або носять їх неправильно, великі компанії на лавках, компанії матусь із візочками, які теж без масок.

 

Читаю коментарі до публікацій на тему коронавірусу і думаю: невже наші люди дійсно думають, що хвороба - вигадка, що це потрібно нам, медикам, вигадувати діагноз, працювати у захисному одязі до запаморочення, щоб врятувати життя тому, хто сам не вірить у це жахіття? Невже потрібно захворіти тяжко самому або комусь з родичів чи, не дай Боже, втратити близьку людину, щоб почати виконувати такі прості рекомендації!

 

Які проблеми та складнощі маєте в роботі?

 

Потреби в лікарні є завжди. Не всі пацієнти мають змогу купити собі додаткові ліки, засоби гігієни. Ми раді будь-якій спонсорській допомозі! Постійно потрібна друкарська продукція, канцелярія, навіть такі "дрібниці", як батарейки до пульсоксиметрів. Щось закуповуємо за власний кошт, але пацієнти не платять ніяких внесків.

 

Медперсонал допомагає пацієнтам, особливо з інших міст, з придбанням додаткових ліків в аптеці, якихось продуктів. Можливо, декому з пацієнтів не зовсім до вподоби умови перебування у відділенні, харчування. Але, хочу зауважити, що це не впливає на якість надання медичної допомоги і на наше відношення до своєї роботи.

 

Ми працюємо в складних умовах і від пацієнтів хотілось би отримувати не докори за умови, а хоча б повагу до нашої роботи. Повірте, навіть з "доплатами" багато хто не захотів би так працювати.

 

З чим хочете звернутися до пологівців?

 

Наостанок хочу звернутись до тих наших жителів, хто досі не вірить у реальність проблеми. Ви можете не вірити і далі, але виконувати рекомендації по запобіганню поширення коронавірусної інфекції ви повинні. Зараз так живе весь цивілізований світ. Можливо, ваша маска, дезінфекція рук та відмова від рукостискань, обіймів та поцілунків при зустрічі, вчасне звернення за медичною допомогою врятує не одне життя - рідних, друзів, колег, знайомих. Дуже хочеться, щоб це скінчилось якомога швидше та з меншими втратами!

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

60
Супер
4
Сміх
12
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)