Бойня – актуальне питання сьогодення

6 Жовтня в 16:56  0  1710

На районіБойня – актуальне питання сьогодення

Сьогодні, 6 жовтня, Пологівській РДА відбулися громадські обговорення за участю заступника голови Пологівської РДА Ірини Півень, в.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в Пологівському районі Віктора Поляка, міського голови Юрія Коноваленка, голови громадської ради Михайла Малиша, сільських голів району та господарів, що займаються вирощуванням та забоєм тварин на тему: «Можливість забою тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення, на бойнях, які знаходяться під державним контролем».

 

До присутніх була доведена інформація що, з метою виконання пункту 3 Протоколу наради з питань підвищення ефективності діяльності Держпродспоживслужби в частині забезпечення належного державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду), що відбулася 14 вересня під головуванням Прем’єр – міністра України Володимира Гройсмана та у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який діятиме з 4 квітня 2018 року, плануються зміни в законодавстві.


Так, зокрема ст. 34 Забій тварин пропонує абзац перший частина друг викласти в такій редакції: «Забороняється здійснювати забій свійських копитних тварин, диких ссавців, вирощених на фермі відмінних від зайцеподібних, також забій свійської птиці та кролів не на бійні, що має експлуатаційний дозвіл. Ця норма не стосується забою зазначених тварин в обсязі, що не перевищує трьох голів свійських парнокопитних тварин або інших копитних тварин на тиждень, за умови проведення перед забійного та після забійного огляду державним ветеринарним інспектором або уповноваженим ветеринаром у порядку затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, а також п’яти голів свійської птиці і кролів на день».

 

Діюче законодавство поки що дозволяє забивати три голови на день. До речі, на даний час подвірний забій, згідно з ст.34 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не заборонений. Однак, це питання в уряді піднімалося не один раз.


Все йде до того, аби повністю перевести господарів, що займаються вирощуванням та забоєм тварин, на забій тільки на бойнях. Сьогодні на території області є 12 атестованих боєнь, одна знаходиться на території Пологівського району. Однак, при введені даних законодавчих змін, однієї бойні буде замало. В результаті громадських обговорень було запропоновано розширити бойню в нашому районі.


На нараді був також висловлений погляд стосовно того, що дані законодавчі зміни можуть бути на краще, адже не рідко тварин, особливо велику рогату худобу, забивають в степу в антисанітарних умовах. Як в такому випадку покупець може знати, в яких умовах забита тварина, м'ясо чи сало якої він купує. Варто зазначити, що дані законодавчі зміни не стосуються тих господарів, які забиватимуть свійську тварину для власного ужитку.


Мінус в цих змінах може бути тому, що господарі, яким треба забити тварин, змушені будуть везти її на бійню з сіл району, а це додаткові транспортні витрати.

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)