З Днем фотографа, Пологи!

12 Липня 2018 09:43  0  1561

Знай нашихЗ Днем фотографа, Пологи!

12 липня - Міжнародне професійне свято фотографа. Хтось працює пензлем, калькулятором, вогнегасником, ноутбуком, а хтось користується таким знаряддям як фотоапарат.

 

Історія професії бере свій початок у далекому 1839 році, коли Луї Дагер винайшов унікальний спосіб фіксації моменту. Тоді фотоапарат важив 50 кілограмів, а лише один знімок був вартий 6-8 годин праці. З розвитком науки апарат ставав легшим і “перекочовував” у інші гаджети. А саме фото тепер можна зробити за долю секунди. Сьогодні професія фотографа набуває все більшої популярності.

 

Від аматора до професіонала:

1. Якісний фотоапарат - 70% успіху.
2. Платне навчання на спеціальних курсах фотографів та нескінченна практика, бо “немає межі вдосконалення”.
3. І, звичайно, здатність скрізь бачити прекрасне. Навіть у калюжі.

 

Дивно було дізнатися, що це поприще зараз почали вважати “примітивним” і більше схильні відносити фотографію у ряди мистецтва. Напевно, варто розповісти цим людям про складнощі, з якими стикаються фотографи:

 

- Нескінченний пошук оригінальності та краси;

 

- Швидкий розвиток технічної промисловості змушує постійно обновляти техніку у гонитві за якісними знімками;

 

- Напрацювання клієнтської бази шляхом не тільки реклами, а і просування власного бренду;

 

- Постійний мозковий штурм: де фотографувати, кого, у якій позі..

 

- Створення власного НЕПЕРЕВЕРШЕНОГО портфоліо. А це ой як складно у сучасному світі..

 

Так, фотографія - це творчість, але сама професія потребує і таких ресурсів як менеджмент, статистика, рекламщик, переговорник, креативна особистість.

 

Ну то як, тепер навіває думки про примітивізм?

 

Ми поспілкувалися із нашим пологівським фотографом Володимиром Болєстєвим.

 

Яким саме фотографом Ви себе позиціонуєте: любитель чи професіонал?

- Поняття, здається, відносне. Що відрізняє любителя від професіонала? Фотографія - моє хобі, яке переросло в професію. І якщо професіоналом ми вважаємо людину, яка, фотографуючи, заробляє, то це так, я займаюся фотографією професійно. І по відгукам людей - в мене виходить досить непогано. Якщо говорити про рівень майстерності - тут, я думаю, мені є куди рости, я на межі між любителем і професіоналом.

 

Але додам, що без погляду на світ через об’єктив я себе не уявляю. Фотографую навіть тоді, коли не тримаю камеру в руках. Оце, мабуть, вже професійна якість.

 

Як чудово. Отже, Ви маєте талант :) .

 

Чи є у Вас, на фоні Вашої практики, якісь три найважливіші складові вдалого знімку? Можливо, ідеальне світло, хороша камера або просто приємна людина?

 

- Найперше - настрій людини. Це я зрозумів, коли фотографував людей на документи. Говорять, що немає фото гіршої, ніж у паспорті. Я зруйнував цей міф дуже легко - перед зйомкою веселив людину, щоб вона посміхнулася. Потім клієнт заспокоювався, але очі продовжували сяяти. Не було жодного випадку, щоб людина після цього була незадоволена своїм фотопортретом. Друга складова - «чистий» простір: достатня кількість світла або банально чистий об’єктив на фотоапараті або телефоні. Бачив масу зіпсованих кадрів тим, що фотограф просто не протер лінзу. Ну і ще одна складова успіху - самоосвіта фотографа. Для цього є маса матеріалу, наприклад, в Інтернеті. І якщо не лінуватися, то можна дізнатися дуже і дуже багато корисного. Як навчитися добре фотографувати? Знімати, знімати і ще раз знімати. Вміння приходить з досвідом, а досвід приходить із часом :) .

 

Які знімки кращі: спонтанні чи підготовлені?

- Залежить від мети і обставин зйомки. Якщо фото групове чи портретне, то непогано б приготуватися. Але я люблю репортажі, спортивні змагання, кадри з дітьми - там, де мене як фотографа не помічають. Тоді в кадрі справжнє “непостановочне” життя. Хоча бувають і курйози.

 

Як висновок: любитель має знімати як професіонал, а професіонал має любити свою справу. До зйомки треба готуватися, готувати людей, котрих знімаєш, але й сам будь готовий до спонтанних кадрів.

Дякую Вам. А тепер бліц-опитування:

 

Кольорове або чорно-біле фото?
- Колір.

 

Canon чи Nikon?
- Починав з Кенона: 2 роки, 8 років Нікон.

 

Мобільне фото або фотоапарат?
- “аЙфон” :) .

 

При фотографування тиражується душа?
- Перший раз чую! Це жарт?

 

Фотографом стають або народжуються, як вважаєте?
- Звісно, стають. Під впливом виховання, інтересів, можливостей у людини складаються бажання і ресурси займатися тими чи іншими справами. Взагалі, якогось "року" чи визначеної долі немає, є наш з вами вибір. Пробачити чи ображатися, страждати чи жити вільним - все це вибір в моєму розумінні.

 

Моя старша донька круто фотографує, в неї оригінальне бачення кадру, але їй це не подобається. Хоча декілька весільних фотосесій проводила, треба було.

 

Дякую за інтерв'ю. Бажаю Вам творчих успіхів та натхнення :) .

 

Таке тепле та цікаве інтерв'ю надихає ловити миттєвості та ділитися щасливими секундами, красою та просто життям. Напевно, кожен із нас може позиціонувати себе фотографом у такому розвиненому світі. А, отже, вітаємо кожного фотографуючого себе та світ навколо зі святом!

 

Автор: Євгенія КЛЮЄВА

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)