Від простого хобі до власної студії анімації

1 Листопада 2019 08:34  0  2673

Знай нашихВід простого хобі до власної студії анімації

28 жовтня світ відзначив Міжнародний день анімації - свято, коли прийнято вітати всіх, хто причетний до створення анімації та мистецтва мультиплікації. Наше місто також має людину, яка робить це досить успішно.

 

Вадим Болдурат — пологівець, якого ще в шкільні часи анімація захопила настільки, що стала не просто хобі, а справою життя.

 

“Якось, будучи десятикласником, я побачив інтерв'ю з дівчинкою, яка створювала мультики із пластиліну. Саме тоді це і захопило мене”, — почав розповідь Вадим.

 

Спочатку Вадим 2 місяці вивчав технології створення фільмів, роботу з пластиліном та практикувався у створенні перших мультиків для рідних та близьких. Найперші — про матусю, тата, бабусь…

 

Потім — патріотичний мультфільм “Про Україну”, який став початком творчого шляху. Місяці праці і кілограми пластиліну, далі — конкурси, перемоги і багаточисленні інтерв'ю регіональним та всеукраїнським ЗМІ.

 

Колись у далекому 2015 році юнак сказав, що мультиплікація так і залишиться просто хобі. Але сьогодні хобі переросло у справу життя.

 

Хлопець переїхав до Харкова, вступив до ВИШу, але продовжив займатися улюбленою справою.

 

“Інтерв'ю стали брати менше, проте почали запрошувати на майстер-класи і замовляти мультфільми”, — ділиться Вадим.

 

Восени 2017 року Вадиму запропонували викладати уроки мультиплікації для дітей на базі Харківської обласної бібліотеки. Це був грантовий проєкт, який тривав лише 3 місяці. Але юнака це захопило настільки, що виникла ідея створити власну студію мультиплікації.

 

 

З чого розпочався твій шлях як власника студії?
— Спочатку я збирав гроші для старту із платних майстер-класів, які проводив. Потім знайшов та орендував приміщення в центрі Харкова, закупив матеріал та вклався у рекламу. Десь півроку просто виходив у нуль, зовсім не мав прибутку, проводив безкоштовні уроки та майстер-класи аби про студію дізналося якомога більше людей.

 

Що зараз пропонуєш дітям у студії?
— Спочатку це були тільки початкові курси для дітей. Зараз можна записатися на повний курс навчання, приходити на разові заняття… У студії навчаю, як створити мультфільм від початку до кінця, ділюся власними лайфхаками, готую до конкурсів. Малеча має змогу повністю поринути у світ цього мистецтва.

 

Власна студія мультиплікації у Харкові — це прорив. Чи маєш ще творчі плани?
— Так, це дійсно досягнення, але для мене не “прорив-прорив”. У Харкові відкривається дуже багато таких місць. Не можу просто назвати їх повноцінними студіями для дітей, бо вони так само швидко зачиняються. Буквально через півроку роботи в нуль люди, напевно, розчаровуються, бо студія потребує неабияких зусиль для повної реалізації. Для мене це просто перший крок для створення власного продакшину відеороликів, мультфільмів. Тому, скоріше, студія — це просто щабель на шляху до великої мрії.

 

Яка у тебе мотивуючи мета?
— Я хочу за допомогою мультиплікації робити українське кіно, розвивати культуру та поширювати наш продукт в Україні та за її межами.

 

Робота в студії це єдине, чим ти займаєшся?
— Звичайно, ні. Є ще комерційні замовлення для створення рекламних роликів. Хоча я і не даю таких оголошень, та майбутні клієнти знаходять мої роботи і надають пропозиції. Також запрошення на майстер-класи на день народження дітей або якісь заходи теж приносять розвиток та дохід.

 

Наразі Вадим повністю занурений у творчість.

 

Дійсно, власна справа - це завжди ризик. Але якщо ти людина, готова вперто йти до своєї мети та ще й мотивована ідеєю поширення українського кіно та культури, то все точно вдасться.

 

Нашому пологівському аніматору ми бажаємо натхнення та успіху на шляху до здійснення своєї мрії. Ми впевнені, що тобі все вдастся. Бо той, хто не зупинився на першому етапі, точно дійде до найвищої вершини.

 

Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

55
Супер
0
Сміх
1
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)