Помилку в назві сусіднього райцентру хочуть виправити повним перейменуванням Есть видео

28 Вересня 2020 13:07  0  3240

Новини БільмакаПомилку в назві сусіднього райцентру хочуть виправити повним перейменуванням

Запорізька обласна рада у четвер, 1 жовтня, на сесії візьметься за перейменування колишнього райцентру Більмак

 

Депутати облради хочуть клопотати перед Верховною Радою про перейменування селища міського типу Більмак в Кам'янку.

 

Головною підставою для цього вважається "прикра помилка" в назві селища, яка була зроблена, коли його перейменували в рамках декомунізації.

 

"Український інститут національної пам'яті в своєму листі від 11.02.2016 до Куйбишевського селищного голови Будника П. І. рекомендував змінити назву селища Куйбишеве на Бельмачанское з використанням топоніма Бельмак. Але рішенням Куйбишевського селищної ради пропозиція була відхилена і запропоновано назву" Більмак ", - йдеться в пояснювальній записці до проекту рішення.

 

Також пояснюється, що назва "Більмак" не стосується географії та історії селища, адже об'єкт Бельмак-могила, який знаходиться поблизу має інше написання, а жителів назва ображає, оскільки "більмак" в українській мові - це людина з більмом на оці. Зате назва Кам'янка має безпосереднє відношення до селища. Він розташований у верхів'ях річки Кам'янка, і найдавніше його назва також було Кам'янка.

 

Якщо облрада підтримає проект рішення про клопотання про перейменування селища міського типу Більмак в Кам'янку, то тоді справа буде за українським парламентом.

 

Варто зазначити, що відповідно до нового адміністративно-територіального устрою України, Більмак втратив статус районного центру і увійшов в Пологівський район.

 

Подробиці історичних боїв можете переглянути на проекті Газети: Прямий ефір "Хто прийшов у "Районку"?": член групи активістів, які виступають проти назви Більмак 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

16
Супер
32
Сміх
5
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)