Нова назва Куйбишевого: більмо на оці чи історична пам’ятка? Есть фото

15 Квітня 2016 07:38  0  3603

Новини БільмакаНова назва Куйбишевого: більмо на оці чи історична пам’ятка?

Частина жителів с.Куйбишевого проти нової назви селища - Більмак! Місцеві активісти вийшли на протест з плакатами у руках: “Ми проти назви Більмак!”.

 

“Коли ми дізналися про нову назву Більмак, то просто були у шоці. Це виходить як наших жителів тепер будуть кликати: більмаки, більмачанці, бельмовці чи як? Ми хочемо нормальну, українську, добру, позитивну назву для селища! Щоб наші предки не подумали, що ми були не у змозі назвати рідне місце крисивою назвою! Чому ніхто із чинів не подумав, що у тлумачному словнику слово більмак - означає той, що має більмо на оці.- емоційно розповіла міцева жителька Ганна Хоменко.

 

Історія з пошуком нової назви для Куйбишевого почалася два роки тому. Після громадських слухань та опитування, більшістю голосів селище вирішили назвати - Таврійськ. Однак такий варіант відхилила експертна комісія Інституту Національної пам’яті. Виявилося, що в області вже є 5 населенних пунктів з такою назвою. З історичної точки зору, назва Таврійськ також ніяк не пов’язана з цією місцевістю.

 

Пошуки продовжились. Розглядалось декілька нових варіантів: Вершинське, Українське, Добродар. Саме у останнього варіанту, як кажуть активісти було найбільше прихільників. Однак, назву із цього списку обрати не встигли. На сесісії де мали затверджувати нову назву, зачитали рекомендаційний лист від експертів Інституту Національної пам’яті. Комісія запропонувала перейменувати Куйбишеве на Бельмачанське. Ця назва, на думку київских експертів підходить як найкраще, адже на території Куйбишевського району знаходиться відома археологічна пам’ятка Більмак-Могила.

 

Останнє слово було за депутатами селищної ради. З експертною думкою 17 із 26-ти депутатів погодились, однак замінили Бельмачанське на Більмак.

 

Редактор Куйбишевської районної газети Костянтин Причиненко розповідає, після такого рішення в редакцію надходять десятки листів, звернень. Місцеві жителі дзвонять, приходять та висловлюють своє обурення.

 

Про ситуацію з перейменуванням селиша у Запорізькій області писали газети: Урядовий кур’єр, Сільські вісті. Відкритий лист громадяни писали і до місцевих депутатів, селищної ради. Її очільник Павло Будник розповів:

 

- Спочатку я також був здивований такому рішенню та згодом, коли я обдумав все та заглянув в історію, моя думка змінилася. Більмак-Могила є найвизначнішим топонімом не тільки на території Запорізької області, а і на всьому Лівобережжі. По-перше, це за висотою друга точка по всій Лівобережній Україні. До Подільської височини такої висоти немає, окрім Криму. А по-друге, біля Більмак-Могили, років 20 тому археологами були проведені розкопки і було знайдено святилище епохи ранньої бронзи. Щонайменше 3,5 тисячоліття тому тут уже були люди. Саме ця найвища точка відіграла визначну роль в заселенні всього нашого краю. - розповів голова селищної ради.

 

Депутати, чиї голоси стали вирішальними у цій ситуації свого рішення змінювати не збираються. На думку депутата Любові Вернигор, підбурює громаду до протестів саме редактор газети, який особисто не хоче такої назви для села.

 

- Коли ми вглибилися в історію, то ми зрозуміли всю суть. І тепер дійсно упевнені і притримуємося думки, що наша місцевість відповідає цій назві. Особисто я і думаю більшість депутатів, будемо спілкуватися із виборцями доносити до них цю думку, переконувати. Гадаю, рішення не буде змінено. Дуже прикро, що в нашій газеті про це написано однобоко. - прокоментувала депутат селищної ради Любов Вернигор.

 

Та самі ж люди, що прийшли відстояти свою думку кажуть, з назвою Більмак не погодяться. Активісти направили звернення в Кабмін, Інститут Національної пам’яті, до народного депутата Сергія Власенка, що є одним із авторів постанови про перейменування. Дзвонили місцеві жителі і на Урядову гарячу лінію. Ще поки, куйбишани, сподіваються, що думку громади почують і щось, все-таки можливо змінити, адже бути більмаками не хочуть.

 

Проект постанови вже винесено на затвердження Верховною Радою, остаточне рішення має бути прийнято найближчим часом.

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)