Народжуйте деінде: у Пологах більше не приймають пологи

13 Травня 2021 16:05  0  12666

На районіНароджуйте деінде: у Пологах більше не приймають пологи

Пологове відділення Пологівської БЛІЛ більше не приймає породіль. Медпрацівники, які там ще працюють будуть звільнені, а вагітні шукатимуть лікарні деінде, аби народити немовля. Чому життєдайне відділення госпітальної районної лікарні втратило шанси на життя, дізнавались журналісти Газети.

 

Прикра новина спіткала породіль, які днями мали народжувати і обрали місцеве пологове відділення. Їм у цьому задоволенні було відмовлено. Як стало відомо, дане відділення не може більше функціонувати через брак кадрів, а саме гінекологів - акушерів. Завідувач акушерсько - гінекологічним відділенням Пологівської БЛІЛ Микола Сиваш звільнився з роботи, у зв'язку зі зміною місця постійного проживання. За ним з роботи пішла лікар Альона Крижановська, на черзі - ще одна лікар - гінеколог, яка збирається йти на пенсію.

 

Заміни спеціалістам не знайшлось, брак кадрів в медичній системі - сьогодні проблема загальнодержавна, коментує головний лікар Пологівської БЛІЛ Роман Кравченко. Директор КП робить все можливе, щоб знайти заміну лікарям, та проблема залишається на тому ж рівні.

 

“Нагальні медичні питання стосовно погіршення стану вагітної вимагають моментального втручання спеціаліста. Через що посаду завідувача має обіймати досвідчений спеціаліст, готовий працювати цілодобово. Через відсутність таких лікарів, медперсонал пологового не може сьогодні приймати навіть звичайні пологи. Не можливо передбачити ускладнення, які можуть виникнути в процесі. Ризикувати життям жінок, що бажають народити у нашій лікарні, ми не готові, тому вимушено скеровуємо пологівчанок народжувати до лікарень сусідніх міст - Токмаку, Оріхова чи до Запоріжжя. Гінекологічне відділення, як варіант, приєднаємо до хірургії ”, - пояснив Роман Кравченко.

 

Через зупинку роботи акушерсько - гінекологічного відділення, автоматично припинять проводити спостереження та лікування породіль із патологіями.

 

Наразі “ціна питання” подальшої роботи пологового - два лікаря - гінеколога, спроможних самостійно приймати рішення по стану вагітних і оперувати. Оцінюючи ситуацію реально, медперсонал відділення вже попереджений головним лікарем про можливе звільнення. Мова йде про сорок медпрацівників, які через ліквідацію відділення, залишаться без роботи.

 

Чим більше часу йде на вирішення питання з кадрами, тим менше відділення заробить коштів. Відповідно медреформі, НСЗУ фінансує окремо кожні пологи, відсутність яких відобразиться нулями на рахунку медустанови.

 

Проблема затяжна
Нагадаємо, що у сусідніх районах (Гуляйпільському, Більмацькому, Розівському) пологові відділення закрились раніше. Фактично, Пологівське стало міжрайонним.

 

Але перспективи для його розвитку не відкрились. Навіть при наявності спеціалістів і постійній роботі відділення, кількість пологів не відповідала нормам, встановленим НСЗУ. Фінансів не вистачало навіть на покриття заробітного фонду медикам.

 

На одні пологи передбачено 8500 гривень. Щоб з цієї суми вистачило покрити хоча б мінімальну заробітну плату працівникам пологового, необхідно мінімум 60 пологів на місяць. Останній рік з чотирьох районів відділення мало трохи більше 20 пологів.

 

Скорочення кадрів у штаті пологового почалось вже після початку реформи - із 48 лишилось 36 співробітників. Акушерок, із двадцятирічним стажем роботи, пригнічував розмір заробітної плати, яка дорівнює сумі мінімальної зарплатні, встановленої в державі.

 

Грошей на підтримку відділення не знайшлось і у власників КП - Пологівської міської ради.

 

Про проблему з пологовим знають у Департаменті охорони здоров'я та районній владі, але практично допомогти нічим не можуть. Ситуація з гінекологами критична по всій області, зазначають керівники.

 

Наслідки відсутності пологового можуть бути критичними

Дійсно, частина породіль свідомо обирали народжувати деінде, наприклад, у перинатальному міста Запоріжжя. Але ж частина є таких, які невиважено підходять до процесу і тягнуть до останнього. Куди швидкі будуть везти таких породіль, невідомо. Те саме стосується стрімких пологів чи інших ризиків. Несвоєчасне надання кваліфікованої допомоги - пряма загроза життю породіль і дитині, наголошує лікар. Хто понесе відповідальність в разі виникнення критичних випадків у породіль, не зрозуміло.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

15
Супер
15
Сміх
461
Жах
215
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)