Безпечність харчових продуктів: в Пологах поновляться перевірки?

30 Серпня в 11:20  0  1204

АктуальноБезпечність харчових продуктів: в Пологах поновляться перевірки?

Випадки ботулізму, отруєння 39 осіб, які посмакували суші в одному з ресторанів Києва, а через кілька тижнів три десятки дітей потруїлися в санаторії у Бердянську – літо цього року не вдалося. За інформацією Держпродспоживслужби, у 2015-2016 рр. в Україні було зафіксовано 243 випадки масових отруєнь та гострих кишкових інфекцій, під час яких постраждали 4426 осіб, із них 2051 – це малеча та підлітки. Всі ці факти свідчать про недосконалість державного контролю за якістю та безпекою продуктів в Україні. До того ж, з 2014 року діє мораторій на перевірки суб’єктів малого та середнього бізнесу, а великі підприємства дізнаються про приїзд інспекторів заздалегідь. Відтак постало питання про вдосконалення чинного законодавства. Нещодавно така можливість з’явилася, однак, вона теж не «тверда на ноги».

 

Докорінно змінити ситуацію покликаний новий Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», ухвалений Верховною Радою та підписаний Президентом України. Закон опубліковано у газеті «Голос України» і набере чинності він з 4 квітня 2018 року.


За новими правилами, функції з організації та проведення перевірок остаточно передаються до єдиної державної установи – Держпродспоживслужби. Раніше вона не могла робити цього без погодження з Мінагрополітики, що створювало додаткові труднощі та збільшувало час реагування на звернення та скарги громадян, а недобросовісні підприємці тим часом продовжували працювати. Тепер дублювання функцій між державними органами буде усунене.


Революційним є також запровадження ризик-орієнтованого підходу до перевірок. Це означає, що чим нижчий рівень ризику, який становить продукція та діяльність конкретного підприємства, тим із меншою частотою компетентний орган його перевірятиме. До високого рівня ризику належать виробники та продавці м’яса, молока, яєць, риби, до низького – хлібобулочних виробів, олії, соків тощо. Також рідше зустрічатимуть інспекторів сумлінні підприємці, які успішно пройшли попередні перевірки і до яких немає скарг.


Ще однією вкрай важливою нормою є право інспектора Держпродспоживслужби використовувати аудіо та відео знімання під час роботи, а також зупиняти небезпечне виробництво на строк до 10 днів без рішення суду. Це дасть змогу швидко спинити потік харчів, що загрожують людям. Результати усіх інспекцій з’являтимуться на сайті служби, що дозволить досягнути максимальної прозорості процедури.


За словами в.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в Пологівському районі Віктора Поляка, цей закон досить оптимістичний, але нюанси все-таки є.


- З 2014 року діє мораторій на перевірки суб’єктів малого та середнього бізнесу, щороку його дія продовжується і якщо заборону подовжать на 2018-й, виникне суперечливий момент. Новим законом нам дозволятимуть перевірки, а продовженням мораторію заборонятимуть. Тому, ми в першу чергу, чекаємо наступного року, коли буде відома подальша доля заборони. Щодо нового закону, ми будемо прирівняні до державних інспекторів санітарної медицини й зможемо самостійно накладати адмінстягнення. В поточній редакції закону, який поки що діє, адмінпротокол складає державний інспектор, а стягнення виносить суд. З новим законом буде простіше проводити планові перевірки. Але зі скаргами громадян нічого не зміниться. Адже для подання скарги на неякісний продукт чи обслуговування споживачу потрібно буде надати точну інформацію про продавця чи власника магазина. Планується також збільшення штрафів. Сьогодні це від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів, буде – від 8 до 15, - говорить про планові зміни Віктор Поляк.

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)