Безкоштовно їздити не заборониш?

11 Квітня 2013 12:03  0  5629

Запитай у "РАЙОНКИ"Безкоштовно їздити не заборониш?

Позаминулого тижня до редакції надійшов лист від нашої постійної читачки, пологівчанки Олени Пістун (Містюк) з проханням опублікувати ЗУ, який роз’яснює права багатодітних матерів. До вашої уваги текст листа: 

 

«Уважаемая редакция!

Прошу вас опубликовать законы, в которых говорится о правах многодетных семей.

В среду, 21 марта, я села в маршрутку № 1 и предоставила документ «батьки багатодітної родини», после этого водитель начал на повышенных тонах рассказывать мне, что это не тот документ, по которому я могу ездить бесплатно. Он сказал, что этот документ действителен лишь при присутствии со мной детей. Но у моих детей есть такие же документы, в которых пишется «дитина багатодітної родини». Как мне быть в данной ситуации? До каких пор наши перевозчики будут «унижать» людей. Я с этим вопросом буду также обращаться в горсовет. Почему у пенсионеров есть льготы и они могут ездить бесплатно, а я нет? Мне нужно содержать несовершеннолетних детей за свой счёт, а перевозчикам за льготников государство доплачивает. Жду ответа». 

 

Анатолій Шелудько, начальник відділу персоніфікованого обліку пільгової категорії населення УСЗН, розповів Газеті, що у ситуації, яку описала пані Олена, правда на боці водія, адже право на безоплатний проїзд у громадському транспорті мають тільки неповнолітні діти з багатодітних родин.

 


Згідно із ЗУ «Про охорону дитинства», багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

 

- 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. м загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає у жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м на сім’ю);

 

- 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

 

- Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. м опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю; 

 

- 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

 

- позачергове встановлення квартирних телефонів.

 

Абонентсьна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

 

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

 

 

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

 

1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

 

2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

 

3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

 

4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі районних, обласних та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

 

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.

 

Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

Право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті мають:

 

ветерани праці, пенсіонери за віком, ветерани війни, (інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), діти війни, ветерани військової служби і органів внутрішніх справ, інваліди, особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, діти з багатодітних сімей.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)