Бережіть колосся! На врожай нападає клоп-черепашка

13 Червня в 19:15  0  613

На районіБережіть колосся! На врожай нападає клоп-черепашка

У посівах озимих та ярих зернових культур відбувається масове відродження і вихід на колос личинок шкідливого клопа-черепашки, які пошкоджують зерно під час формування молочної стиглості, завдаючи шкоди, в першу чергу, якості врожаю, погіршуючи клейковину, посівні та фуражні якості зерна. Про це Газеті розповів провідний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Запорізькій області Олександр Подоляка.

 

- Очікується, що чисельність шкідника буде вищою за порогову. Захисні обробки озимої пшениці від личинок шкідливого клопа-черепашки доцільні за наявності 15-20% личинок третього віку та чисельності більше 2 екземплярів на 1 кв. м. Захист посівів від клопа-черепашки слід провести протягом 10-12 днів від завершення відродження личинок до появи їхнього четвертого віку, - радить спеціаліст господарям району.

 

Підказка для аграріїв: посіви зернових культур захищають дозволеними інсектицидами на основі таких діючих речовин: диметоат, тіаметоксам, хлорпірифос, імідаклоприд+лямбда-цигалотрин, лямбда-цигалотрин+тіаметоксам та інші. У відділі карантину рослин управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби радять використовувати їх як біологічно найбільш ефективні проти багатьох фітофагів, спеціалізованих щодо зернових колосових культур.

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)