Бережіть бджіл від хімічного токсикозу

12 Червня в 11:44  0  507

На районіБережіть бджіл від хімічного токсикозу

У зв'язку з проведенням польових робіт господарям вуликів необхідно приділити увагу бджолам, аграріям - дотримуватися вимог щодо застосування пестицидів і агрохімікатів.

 

Як повідомляє начальник Пологівського УАПР Анатолій Діхтяр, зважаючи на зафіксовані випадки отруєння бджіл в області, мешканцям району потрібно звернути особливу увагу на інструкцію щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл.

 

- Власників пасік потрібно проінформувати за три доби до хімобробок полів. Потрібно вказати отрутохімікат, який планується застосувати, місця (у радіусі 7 км), час і спосіб проведення обробки. Має вказуватися час ізоляції бджіл. Наголошу, що обробки потрібно проводити у період відсутності льоту бджіл: у ранкові або вечірні години. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл, - зазначає Анатолій Діхтяр.

 

Головний аграрій Пологівщини також відзначає: згідно з «Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:


• 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;


• 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-охоронного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників);


• 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

 

Відповідно до ст.38 ЗУ «Про бджільництво», порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.


Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

 

- Рекомендуємо керівникам, незалежно від форм власності, з метою контролю та узгодження дій щодо застосування пестицидів і агрохімікатів в господарстві, постійно здійснювати інформування через засоби масової інформації про застосування пестицидів та агрохімікатів, - додав на останок начальник відділу агропромислового розвитку.

 

 

 

 

 

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)