База даних ДНК: хто з українців може потрапити до реєстру в разі ухвалення закону

8 Червня 2021 08:20  0  810

На Вкраїні та у світіБаза даних ДНК: хто з українців може потрапити до реєстру в разі ухвалення закону

Власником бази буде Міністерство внутрішніх справ України

 

У Верховній Раді запропонували створити в Україні базу даних ДНК. Законопроєкт у жовтні 2020-го зареєстрували Олександр Бакумов, Денис Монастирський, В'ячеслав Медяник, Галина Михайлюк та Максим Павлюк зі «Слуги народу», а також Сергій Мінько із «За майбутнє». Для чого потрібен такий реєстр, і хто з українців може туди потрапити.

 

Створити базу даних ДНК депутати пропонують для профілактики кримінальних правопорушень, встановлення осіб, які скоїли кримінальні правопорушення, розшуку зниклих безвісти, ідентифікації невпізнаних тіл, а також для ідентифікації особи людини, яка не може повідомити інформацію про себе.

 

Власником бази буде Міністерство внутрішніх справ України, адміністратором – Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС. Інформація зберігатиметься у базі протягом 75 років. Використовувати її зможуть керівники прокуратур, слідчі і прокурори, співробітники Інтерполу в Україні, уповноважені особи оперативних підрозділів.

 

Обов'язковій реєстрації у базі підлягатимуть:

  • особи, яких притягнуто до кримінальної відповідальності за скоєння умисних злочинів проти життя, здоров'я, статевої свободи, статевої недоторканності особи, щодо яких обрано запобіжний захід;
  • особи, які скоїли аналогічні злочини і до яких за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру;
  • особи, засуджені за скоєння умисних злочинів проти життя, здоров'я, статевої свободи, статевої недоторканості особи;
  • особи, засуджені і відбувають покарання у вигляді позбавлення волі або мають незняту або непогашену судимість за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, а також всіх категорій злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи;
  • невпізнані трупи;
  • близькі родичі осіб, зниклих безвісти.

 

Також депутати запропонували встановити механізм відбору біологічних зразків осіб, які добровільно вступають або призиваються на військову службу, і військовослужбовців.

 

Внесення в базу даних ДНК перерахованих категорій громадян буде оплачувати держбюджет. Крім того, можна буде добровільно внести свої дані в базу, це вже буде на платній основі (вартість визначить Кабмін).

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
1
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)