Басейн з рибою, електрика з вітряка і лісосад в городі: як київська родина живе в гармонії з природою у селі Есть фото

2 Липня в 10:54  0  2276

На районіБасейн з рибою, електрика з вітряка і лісосад в городі: як київська родина живе в гармонії з природою у селі

Не всі люди похилого віку готові вести активний спосіб життя. Та це не про сім'ю Віри і Володимира Прокудіних. З виходом на заслужений відпочинок для них життя тільки почалось. Пара переїхала в село і зайнялась висадкою лісосаду.


Органічне землеробство і насадження дерев

На початку весни подвір'я родини перетворюється на рай - запах та краса приваблює не тільки комах, а й людей. Рослини на земельній ділянці у пані Віри ростуть усі в перемішку - фруктові разом із лісовими. Така методика вирощування зелених насаджень називається сумісні посадки. Подібне поєднання допомагає краще рости і зберігає від шкідників.
У час, коли триває нещадна вирубка дерев, конче необхідно поновлювати зелені насадження. Ідея з облаштування родового маєтку виникла у сімейної пари, що переїхала до села Кінські Роздори зі столиці України. Цікаво, що “зелену справу” розпочали вже на пенсії.

 

Ідея вирощування дерев сходиться до того, що місцина з часом повинна стати самодостатньою - даватиме і плоди, і дрова, і екологію відновлюватиме.

Основна частина насаджень - самосіянці, розповідає жінка. Коли зерно попало у ґрунт і проросло, я його там і лишаю. Фруктові дерева, що проросли із кісточки, ростуть навіть краще, ніж куповані саджанці, із них виростають сильні плодючі дерева, серед таких є і сортові. Завдяки сусідству різнотрав'я маємо врожаї овочів без використання хімічних речовин. Після поливу мульчую рослини, що в свою чергу блокує ріст бур'янів. А органічне сміття слугує удобренням для грунту. Ніби сама земельна ділянка приваблює нові рослини, навіть не помічаю, як вони там з'являються.

 

Серед зеленого розмаїття лаванда, хвойні кущі, ялівець, сантоліна самшит, туї, райська яблуня, гібіскуси, кущі золотого дощу, церцис, барбарис, бораго, бундук, мигдаль, магонія, спаржа, артишок. Тут же горіхи, дуби, бузок та багато інших рослин. Альпійська гірка, створена руками господині, - родзинка подвір'я. Крім того, різні ягоди та кущі, декоративні та лікарські рослини прикрашають земельну ділянку. Насіння рідкісних рослин замовляли у Київському ботанічному саду, а секрети з вирощування пізнавала із інтернет-джерел.

Завдяки любові жінки до рослин та ніжного догляду за ними, тридцять соток кам'янистого ґрунту, покритого колись полином, за вісім років перетворилися на прекрасний молодий лісосад. Поряд із подвір'ям мається вільний гектар землі, і там родина встигає трудитися - насаджують ліс.

 

Насадження лісових дерев на подвір'ї - незвична практика для традиційного сприйняття реальності роздорівцями, тому перший час ставилися скептично до захоплення нових сусідів. Трохи пізніше почали звикатися і залюбки переймати досвід київлян. Нерідко аби почерпнути інформацію чи просто помилуватися зеленню до родини приїздять гості з міста. Найбільше людей дивує той факт, як пара пенсійного віку спромоглась розпочати зовсім нове життя.

 

Більшість землеробів вирощують рослини, виходячи із мотивів вигоди, а тут - просто бажання творити добро. Споглядання краси - головний наш стимул. Багато людей просто дивуються, не розуміючи нашого запалу, ті, хто бажають якихось змін, прислуховуються, спостерігають і привносять новизну до власної ділянки. Я ніколи не відмовляю у допомозі зацікавленим однодумцям, але таких не багато. Люди важко сприймають те, що для них нове, - ділиться Володимир.

 

У дворі - басейн, в якому живе риба

Задля створення комфортного мікроклімату рослинам потрібна волога. Так у власника маєтку виникла ідея побудувати басейн. Серед каменистого ґрунту власноруч викопав яму. Там комфортно розмістилася рибка. Гості разом з господарем не оминають нагоди кинути вудку у “міні став”.

 

Пішли на пенсію - почали жити

З виходом на пенсію люди втрачають сенс життя, азарт і жагу до нового. Робота на пенсії і життя у мегаполісі вже не приваблювало нас, тому ми почали планувати переїзд. Колись мала приятельку, що проживала у селі, нам це подобалось, та й ціни на нерухомість тут привабливі. Довго не роздумуючи, вирішили оселитися саме в Роздорах, - розповідає Віра.

До переїзду в село Володимир працював у Києві ремонтником станків ЧПУ (чисельна програма управління) і лазерної техніки на заводі електронної апаратури. Віра - інженер технолог металообробки. Мешкали у квартирі разом з дітьми.

 

Будинок в селі купили без комунікацій і зручностей. Господиню привабило водоймище, що знаходиться поблизу - Роздорівська дамба, їх подвір'я виходить до води. Перша у село переїхала Віра у 2012 році, через рік столицю покинув і її чоловік Володимир. Не покладаючи рук працювали не лише на землі, а й займались облаштуванням нової оселі.

 

Будинок автономний і з власноруч зробленими меблями

За кілька десятків метрів від будинку Віри і Володимира стоїть покинуте обійстя, на території якого знаходиться глибокий козацький колодязь з чистою джерельною водою. Володимир почистив та забетонував колодязь, вода, що надходить з нього, слугує сім'ї. Водонапірна станція, збудована господарем, корегує подачу води до будинку.

Електрику для будинку частково виробляє власноруч створений вітряк, який накопичує сонячну енергію і зберігає в акумуляторах. Робили вітряк через проблеми з подачею електрики РЕМом, особливо в моменти негоди. Аналогів вітряку у селі на сьогоднішній день немає, він виробляє і зберігає електроенергію на аварійні випадки.

 

Опалюється будинок дровами і брикетами. В планах Володимира - удосконалити систему видобуття електроенергії і опалюватися за рахунок власної електрики.
Дорогих будматеріалів для будівництва комунікацій у нас абсолютно не було, робилось все з підручних матеріалів,- говорить чоловік.

 

Аби зекономити кошти на покупці меблів, чоловік до рук узяв інструменти і зробив їх своїми руками. Сьогодні у будинку родини розмістилися гарні комоди, шафи, полиці та ліжка з натурального дерева. Оздоблення дому також зроблено руками господаря.

 

Чисте довкілля, чисті узбіччя - ще одне кредо родини

Важко зрозуміти людей, які відпочивають на природі, а після себе залишають сміття. Люди часто вивозять купи господарського сміття просто на грунтову дорогу. Не можна спостерігати таке без болі в серці. Тому й прибираємо самі. Раз на рік обов'язково вантажу причім побутового сміття, залишеного відпочивальниками, і везу на звалище. У когось наші дії викликають інтерес, а хтось сміється. Прищепити добрі звички людям важко, переоцінка повинна відбутися індивідуально у серці кожної людини, - вважає Володимир.

 

Спілкування збагачує

Влаштовуємо зустрічі з друзями та однодумцями - спілкування збагачує внутрішній світ. В селі багато гарних добрих людей, з якими товаришуємо. Та більшість часу проводимо залюбки вдома. Кожен наш день починається зустріччю з рослинами, їх краса надихає і дає сили на цілий день. Найприємніше - спостерігати, як вони ростуть. Справжнє диво - бачити, як із зерна з'являється сильне дерево.

 

Коли знайомі приїздять у гості, потім не хочуть повертатися до міської метушні, - говорить господиня. - Свіже повітря, чудові рослини сприяють формуванню внутрішньої гармонії. Не уявляла, як буду жити після виходу на пенсію, буденність розчаровує. Завдяки праці на землі кожного дня пізнаю та втілюю у життя щось нове. Знання черпаю з інтернету, крім лісосаду вирощую городину, город не великий, та родить рясно. По осені частина вирощених вдома плодів їде до Києва радувати наших дітей.

 

Цікаво, що сімейна пара вже працює над новими ідеями з облаштування власного гніздечка на втіху собі та на радість людям.

 

 Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

68
Супер
5
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)