Віктор Бандуров: “ Від роботи важливо отримувати не тільки фінансове задоволення, а й душевне”

2 Жовтня в 09:43  0  1291

На районіВіктор Бандуров: “ Від роботи важливо отримувати не тільки фінансове задоволення, а й душевне”

ТОВ “Агроком 1990” у селі Костянтинівка є одним із основних ланок у розвитку сільського господарства на Пологівщині. Її директор, а віднедавна депутат міської ради Віктор Бандуров - не тільки піклується про трудовий колектив фірми, а й втілює нові проекти задля розширення виробництва і розвитку власної справи. “Районка” поспілкувалась із керівником та дізналась про новий напрямок в аграрному секторі і не тільки...

 

Вікторе Володимировичу, як справи у сільськогосподарському бізнесі, що нового?
Основна наша діяльність – вирощування сільгоспкультур: пшениці, ячменя, з минулого року почали вирощувати ріпак. Ми одні із небагатьох сільгосппідприємств, хто сьогодні вирощує кукурудзу в нашому регіоні.

 

Три роки тому освоїли новий напрямок – вирощування малини. Цим займається ТДВ «Любокут», яке знаходиться в селі Воскресенка. Починали із насаджень на двох гектарах, зараз засаджено вже чотири. У цьому році плануємо ще на пару гектарів розширитися. Це новий для нас ринок, рухаємось не поспішаючи, детально вивчаємо технологію вирощування ягоди, але у планах і перспективах - розширення малинового бізнесу. Для цього вже маємо все необхідне. Наразі закінчуємо оснащувати лінію по переробці малини. Збут малини здійснюємо по Україні.

 

Як працюється і заробляється працівникам Вашої фірми?
Зарплата працівників має тенденцію підвищуватися, зважаючи на економічну ситуацію у державі. При колективі у 80 осіб середня заробітна плата складає одинадцять тисяч гривень. Різниця у зарплатах інколи суттєва, в залежності від займаної посади та навантаження. Зрозуміло, що спеціаліст буде отримувати на порядок вище різноробочого. Не виключається можливість кар'єрного росту.

 

Сьогодні все сільське господарство у країні відчуває нестачу спеціалістів. Навіть студенти аграрного інституту не мають великого бажання переїздити у сільську місцевість. Тому думаю над тим, щоб самим створювати умови для навчання і подальшого працевлаштування молоді у селі з проживанням. Після проведеної співбесіди з майбутніми кандидатами на посаду я готовий оплатити їм навчання і працевлаштувати. Але ніхто з потенційних кандидатів позитивної відповіді не надав.

 

Що думаєте з приводу відкриття ринку землі в Україні?
По-перше, відкриття ринку землі не передбачає розвитку сільських територій. Сучасна сільськогосподарська техніка та новітні технології вирощування сільськогосподарських культур не передбачають великий штат працівників, економічні показники і рентабельність виробництва також цьому не сприяють. На землі буде працювати менше людей у кілька разів. Особливо це помітно там, де працюють великі агрохолдинги.

 

По-друге, в разі допущення сюди іноземного капіталу ми для них взагалі не будемо конкурентоспроможними. Кредити банків для купівлі землі з їх процентними ставками, для нас не підйомні. Якщо агрофірми не зможуть викупити землі, на яких працюють, нас просто витіснять з цього ринку.

 

Наша агрофірма являється базовим підприємством у селі, ми займаємось вирішенням всіх соціально-побутових потреб на території сільської ради. Ремонтуємо електромережі, робимо обкос території, обслуговуємо водоводи, вивозимо сміття. Комунальні тарифи для мешканців наших сіл в рази менші, ніж, наприклад, в місті, бо основні витрати на собі несе підприємство. Якщо можливості працювати таким агрофірмам надалі не дадуть, ці моменти також відійдуть.

 

Ринок затребуваних професій сьогодні, який він?

Професії економістів, юристів на даний час є неактуальними. На мою думку, сьогодні затребувані спеціалісти іт-технологій, інженерні спеціальності. Стосовно сільського господарства – це агрономи, фахові бухгалтери. Нам сьогодні потрібен агроном на дільницю вирощування малини. Гарний механізатор, що вміє працювати на сучасній техніці, на вагу золота.

 

За часи мого керівництва цією вакансією цікавилось усього пару чоловік. Робочі спеціальності, зварювальник, токар також актуальні.

 

Проблеми сьогодення у сільському господарстві?
Виникла велика проблема, коли у нас забрали ПДВ. Коли ці кошти залишалися у нашому розпорядженні, використовували їх як дотацію, витрачали на закупку запчастин, дизпалива, хімії, насіння. Зараз на все маємо шукати гроші. Ще одна проблема нерівності: сільськогосподарські підприємства розвиваються в нерівних умовах - одні справно платять всі податки, інші – працюють в чорну. Від цього потерпає і наповнення бюджету.

 

Ми працюємо тільки офіційно, і в повній мірі сплачуємо всі податки.

 

Розкажіть про Вашу діяльність, крім основної?
За мого керівництва агрофірмою створено аматорський футбольний клуб “Агро Ком 1990”, який грає у вищій аматорській лізі Запорізької області. Розвиваємо великий теніс, у Пологах збудовано тенісний корт “Агроком 1990”, щорічно там проходять чемпіонати і турніри з тенісу. Підтримуємо розвиток спорту в нашому районі.

 

У селі Костянтинівка будуємо православний храм.

 

З перших днів воєнного конфлікту на Сході України допомагаємо нашим військовим.

 

Секрети успіху від Віктора Бандурова
Я не маю якихось конкретних секретів, просто привчив себе завжди працювати. Після закінчення університету з першого дня пішов на роботу, підробляв і під час навчання. Головне – завжди залишатися людиною, дотримуватися золотого правила: ставитися до людей так, як хотів би, щоб ставилися до тебе. Треба з повагою відноситись до людей, з якими працюєш, особливо коли ти керівник, поважати їх працю. Ніхто не відміняв правила – менше лінуватись, більше працювати.

 

Чому аграрний напрямок, не держслужба?
З 2009 року після смерті батька очолив це підприємство і до сьогодні працюю директором. Я люблю справу, якою займаюсь. Від роботи важливо отримувати не тільки фінансове задоволення, а й душевне. Коли бачу результати своєї праці - це приносить втіху. У порівнянні з держслужбою процесс вирішення проблем - постійний, але при цьому результату не видно.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

35
Супер
5
Сміх
7
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)