По дріжджі – до баби Асі! Есть фото

28 Липня 2013 09:00  0  2591

ОсобистістьПо дріжджі – до баби Асі!

Сьогодні, у неділю, 28 липня, усі представники торгівельної галузі відзначають своє професійне свято - День працівників торгівлі. Цей день є святковим для всіх, хто якимось чином пов'язаний з торгівельною діяльністю.

 

Коли вся редакція зайнялася пошуками кандидатури для постійної рубрики «Люди-профі», у якій ми висвітлюємо робочі будні представників різних професій Пологівщини, прийшла ідея написати про тих людей, які кожен день, як то кажуть, у спеку і в мороз займаються своєю справою.

 

Ми вирішили зупинитися на файних жіночках, які не уявляють і дня свого життя без праці на ринку. Якщо ви часто відвідуєте «Хитрий», то обов’язково проходите повз бабусь, які сидять під парасольками біля центрального входу на ринок.

 

– Дєвочки, купляємо дрожджі! – закликають вони пологівців, які заклопотано пробігають повз, незвертаючи уваги на продавчинь та їх товар.

 

Але ж, звісно, є серед нас покупці, що звикли брати ті самі дріжджі у перевірених роками місцях продажу – у бабусь, які щодня працюють на одному місці. Навіть у понеділок, коли місто куняє після розпечених торгівлею вихідних, бабусі сидять на своїх місцях, які, до речі, не проміняють на жодне інше в місті.

 

– Нас тут всі знають, навіщо нам йти кудись в інше місце? – дивуються продавчині під парасольками.

 

Однією з таких жіночок є Ася Гончар. Вже близько десяти років вона працює у торгівлі. Сорок років жінка тяжко пропрацювала на елеваторі, а коли вийшла на пенсію, замислилася над тим, як жити далі.

 

– У мене четверо дітей, вісім онуків і три правнучки. Я маю їм допомагати, а на одну пенсію сильно не розженешся, – говорить Ася Федорівна.

 

Ось так і трапилося, вийшовши на заслужений відпочинок, жінка зрозуміла, що спокій їй тільки снився, і подалася в торгівлю.

 

Починала реалізатором, продавала пиріжки й булочки, а потім перейшла, як сама каже, «на свій хліб».

 

 

Вже протягом 8-ми років деньу день, без вихідних, бабуся Ася заробляє копійчину продаючи дріжджі, туалетний папір, сірники та віники.

 

– В мене немає ні вихідних, ні лікарняних. Щодня я тут! – каже наша героїня.

 

Ні дощ, ні сніг цих бабусь не злякають. На роботу ходять не лише заробляти гроші, а й заради спілкування – одна без одної не можуть ідня. За ці роки жінки стали справжніми подругами. В них і товар, і ціни однакові. Одна відійшла, інша продає її товар, а гроші віддає. Працюють разом на довірі. У кожної з них є постійні покупці. Взимку купують менше, а літня торгівля несе більший прибуток. Проте навіть взимку, замотавшисьу шерстяну хустину, накинувши на плечі ошатний жупан та сховавши ноги у теплі чоботи, бабця Ася на своєму місці продає все ті ж дріжджі й сірники…

 

Для того, щоб бути справжнім продавцем, не обов’язково мати спеціальну освіту чи досвід роботи, але обов’язково потрібно мати бажання щось продати. Ось, наприклад, знаю я одну жіночку на ім’я Галина, вона заробляє на життя торгівлею. При цьому ніколи не працювала в магазині, але щось продати для неї не є проблемою. Скільки себе пам’ятаю, вона все бігає з відрами по базару. Виростить у себе на городі огірочкичи помідорчики і несе на базар, знесе курочка яєчко – на базар. Такі, як моя знайома Галина, залишаються непоміченими, але ж Деньторгівлі – це і їхнє свято.

 

З нагоди Дня торгівлі, Газета вітає всіх, хто пов’язаний з цією нелегкою працею.

 

Шановні, бажаємо вам впевненості у кращому майбутньому, здоров’я і життєвої наснаги, благополуччя і достатку, родинного тепла, посмішок покупців, економічної стабільності та процвітання.

 


Фотограф: Наталья НЕДЯЛКОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)