Хто з учасників АТО має право на призначення дострокової пенсії

3 Грудня в 09:55  0  554

На районіХто з учасників АТО має право на призначення дострокової пенсії

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», метою якого є підвищення юридичної грамотності українців, Пологівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надає роз’яснення стосовно права на призначення дострокової пенсії учасникам АТО.

 

Учасники бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції та захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, мають право на дострокове призначення пенсії за віком як учасники бойових дій, що регулюється Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Право на призначення дострокової пенсії за віком мають особи з числа учасників антитерористичної операції після досягнення чоловіками 55 років та за наявності страхового стажу 25 років, жінкам після 50 років, за наявності не менше 20 років страхового стажу.

 

Учасники АТО, які мають право на достроковий вихід на пенсію:

 

- військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь в АТО в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення;

 

- дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення.

 

Для призначення дострокової пенсії учасникам АТО необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду України та надати всі необхідні документи, достатні для призначення йому дострокової пенсії за віком на підставі XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне забезпечення», зокрема посвідчення учасника бойових дій та довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції. За будь-якими додатковими запитаннями звертайтесь до Пологівського відділу обслуговування громадян за телефоном «гарячої» лінії 2-37-49.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)