Чоловіки готові жити зі статусом «бомж», аби не платити аліменти

10 Січня 2013 12:20  0  7049

Запитай у "РАЙОНКИ"Чоловіки готові жити зі статусом «бомж», аби не платити аліменти

Як змусити колишнього чоловіка виплачувати аліменти?

 

«Здравствуйте, редакция газеты «Районка». Пишет вам Надежда Сизоненко. Пишу вам в надежде, что, возможно, хоть вы подскажете, что делать в волнующем меня вопросе. Сизоненко – фамилия моего второго мужа. После развода с первым мужем, от которого у меня двое детей, я подала на алименты. Суд назначил сумму алиментов, но бывший муж отказывается их платить.

 

Я обратилась в исполнительную службу за помощью, но там мне дали понять, что я должна рассчитывать сама на себя. Это меня возмутило. Я работающая мать, но должна по закону получать алименты от отца моих детей. Я написала заявление на взыскание алиментов и спустя время получила письмо о задолженности по алиментам с указанной суммой долга. Что мне делать с этим письмом? Что нужно делать, чтобы долг был оплачен? Бывший муж не выплачивает алименты уже пять лет, с 2008 года.

 

Буду очень вам благодарна за помощь.».

 

Чоловік не може? Держава допоможе

 

За роз’ясненням ми звернулись до виконавчої служби у Пологівському районі. Як повідомила державний виконавець Ріта Антонова, яка займається цією справою, колишній чоловік Надії Сергіївни не працює, власного майна не має, допомоги від держави також не отримує.

 

- Ми неодноразово надсилали колишньому чоловіку пані Надії попередження про відповідальність за невиконання рішення суду, але він на них не реагує, – розповіла нам Ріта Ігорівна. – Пані Надія писала заяву про притягнення колишнього чоловіка до кримінальної відповідальності, і ми надавали подання на порушення кримінальної справи до районного відділу міліції, але у порушенні кримінальної справи було відмовлено через те, що боржник періодично сплачував аліменти, хоч і досить мізерну суму. На підставі того, що боржник не сплачує аліменти колишній дружині, Надія Сизоненко отримує щомісячну допомогу від держави на двох дітей. Наприклад, станом на 1 січня 2013 року їй призначені виплати по 363 гривні на кожну дитину, це 30 % від прожиткового мінімуму. Як тільки у її колишнього чоловіка з’явиться певний прибуток, ми зможемо стягнути з нього борг, - зазначила державний виконавець.

 

Операція «Обійти закон законно»

 

У якому разі можна притягти до відповідальності людину, яка відмовляється виконувати рішення суду щодо сплати аліментів? На це питання дав відповідь адвокат Олександр Ревут.

 

- Порушити кримінальну справу за несплату аліментів можна лише в тому разі, якщо правоохоронними органами буде доведено, що боржник злісно ухиляється від сплати аліментів: не працює, не стоїть на обліку в центрі зайнятості тощо.

 

Проблема в тому, що більшість злісних неплатників аліментів отримують зарплату в конвертах, тому довести, що він отримує певний дохід складно. Але, якщо поглянути на цю ситуацію з іншого боку, боржник якось живе, харчується, тобто певний дохід він все-таки має. Я вважаю, що це, скоріше, соціальна проблема, аніж проблема конкретної людини. Наше законодавство дуже крихке, і у більшості випадках можна знайти шлях, як його обійти. На жаль, якщо людина хоч інколи сплачує певну суму аліментів, то визнати її злісним неплатником аліментів майже неможливо.

 

«Казнить или помиловать!»

 

За інформацією, наданою Пологівським районним судом, за 2012 рік було розглянуто 170 справ з приводу визначення суми аліментів. З них 146 задоволено, 24 залишено без розгляду.

 

Всього ж у провадженні перебувало 182 справи. До відповідальності було притягнуто 3 особи. Один чоловік відбувся 120 годинами громадських робіт, а двох злісних неплатників аліментів засудили до одного року ув’язнення. Хай би посиділи, подумали, та де там - за ст. 75 їх тут же звільнили від відбування за гратами і присудили по одному року випробувального строку.

 

Думка журналіста

 

Таким чином, у нашому суспільстві стає все більше жінок, які лише своїми силами утримують дітей. Тоді чому нашим чоловікам не подобається те, що відбувається емансипація суспільства? Хто, як не чоловіки, змушують жінок ставати «сильною» половиною суспільства? Я б назвала це боротьбою за виживання.

 

Не дарма кажуть у народі, що немає нічого кращого для дитини, ніж правильно обраний тато. Надії Сизоненко раджу звертатися до адвокатів і виборювати право своїх дітей на те, щоб їхній «татусь» знайшов можливість допомагати своїм дітям у житті.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Всего комментариев: 4

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

 1  Тася 10.01.2013 13:11
Ситуация - не позавидуешь. Но моя подруга решила быть дальновидней, зная, что за человек ее бывший муж. Она категорически отказалась получать алименты от "Ясного сокола" с тем, чтобы её 2 дочери, которые ещё только подрастают, не оказались бы вынужденными уже сами платить папаше-пропойце и гуляке алименты и ухаживать за ним, когда он станет старым и ещё более вздорным.
 2  18+ 10.01.2013 16:58
Сами нарожали, сами и кормите. Никто ж не насиловал, добровольно совокуплялись!
 1  В шоці 10.01.2013 17:16
ЖАХ
 3  *** 10.01.2013 17:03
"Убойный" аргумент... :(
Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)