Правда про американські школи від українки

29 Листопада 2018 13:20  0  3530

Знай нашихПравда про американські школи від українки

Україна продовжує рівнятися на програму західного навчання. Впроваджуються нові реформи, створюються спеціальні курси для наших вчителів. Ми вирішили розповісти вам про ті фішки американських шкіл, які вас не тільки зацікавлять, а ще, можливо, і шокують.

 

Правдою американського життя через Instagram ділиться українка Альона, яка 12 років тому переїхала до Америки. Зараз вона працює простим вчителем математики, тому про американські школи створила окрему рубрику. Деякі “цікавинки” звідти ми і пропонуємо вам.

 

1. Учитель вчить дитину один рік. Кожного року вчителі змінюються.

 

2. Школи поділено на три категорії: молодша, середня, старша. Це різні будівлі, які розташовано далеко одна від одної.

 

3. Якщо в одній із шкільних “ланок” один вчитель чомусь не зміг навчити дитину, то у старших класах за це відповідальності не понесе. “Після нас хоч потоп”, - дуже пасує під цю систему.

 

4. Вчителі не витрачають гроші на канцелярію, в учительських стоять шафи із ручками, лінійками, олівцями, теками.. Навіть діти, у яких немає, наприклад, ручки, можуть підійти і взяти.

 

5. На уроках, під час виконання тестових завдань та навіть випускних екзаменах з математики МОЖНА користуватися КАЛЬКУЛЯТОРАМИ.

 

6. Хороший графічний калькулятор коштує 100$. Туди можна скачувати обчислювальні програми і працювати з ними на екзаменах.

 

7. Альона розповіла учням про нашу систему “білетів” на екзамені та навіть практикувала це зі своїм класом. Для них це було важко, але цікаво.

 

8. Американці майже не вчать власну граматику, тому що “знають її від народження”. Якщо запитати якогось школяра, що таке дієслово, він здивовано на тебе подивиться, бо просто не знає, що воно таке.

 

9. Перерви у американських школах ТРИ ХВИЛИНИ, щоб учням не вистачило часу на паління, магазини та бійки. У дні екзаменів перерви тривають до 5 хвилин.

 

10. Через запізнення на уроки дітей карають: можуть змусити сидіти у школі на час ланчу або після школи.

 

11. Коли прогули систематизовані - можуть посадити на місяць у в'язницю для неповнолітніх.

 

12. Якщо на початок першого уроку або після ланчу (обіду) дитина не прийшла до школи, то за 15 хвилин батькам телефонують і повідомляють про це. Для цього є окрема посада педагога. У великих школах цим займаються цілі відділи.

 

13. Чому так серйозно із відвідуванням? Все діло у грошах! За кожну дитину, яка приходить до школи, заклад отримує суму від штату. А це гроші і на зарплату, і на розвиток школи.

 

14. Бійки у Америці категорично заборонені. За них виписуються штрафи, а сам проступок - записується у особисту справу, яка перевіряється при переході у іншу школу та вступі до університету.

 

15. Якщо учень вчасно не здає підручник, йому виписують штраф у розмірі 200$.

 

16. В Америці народжувати дітей будучи школярами - нормально. У дворі старших шкіл навіть стоять гойдалки для дітей учнів.

 

17. Освіта середньої школи у своїй більшості - майже не приносить користі. Із 6 по 8 клас діти просто повторюють вивчену раніше програму. Хороших середніх шкіл одиниці.

 

18. На випускні вечори та святкування батьки гроші не здають. Кошти заробляють самі учні, продаючи хот-доги, цукерки, організовуючи концерти для збору необхідної суми. Американські школярі працюють з 14-16 років: і в шкільний час, і на канікулах.

 

19. Пити спиртне в Америці до 21 року суворо заборонено, тому навіть на випускних вечірках діти не п'ють.

 

20. У школах немає обов'язкової літератури. Що читати і в якому обсязі - вирішує кожен вчитель окремо.

 

21. Ви вчите ті 12 годин англійської мови? Американці про них навіть не чули. Вони користуються лише трьома годинами. Також не знають про другорядні члени. Але це не заважає будувати їм супер-державу :)

 

22. Учні пишуть ЛИШЕ ОЛІВЦЯМИ. Іноді дітей до цього навіть змушують. Можливо, для когось це добре. Але ось що говорить Альона: “Одна з причин слабкої освіти - олівці. Діти забувають, де помилилися, бо неправильну відповідь просто стирають. Перевіряти такі роботи дуже складно.”

 

23. Класні керівники не перевіряють щоденники, не слідкують за відвідуваністю та поведінкою. Вони тільки проводять одне свято на рік та організовують випускний.

 

24. Рюкзаки та надітий капюшон в американських школах заборонені. Це робиться для безпеки: учень не може пронести зброю у наплічнику та сховати своє лице, одягаючи капюшон. Всі свої речі учні зберігають у шафках (локери).

 

Ще хочу додати, що американські вступні тести розраховані на відбір критично мислячих студентів та тих, хто готовий думати. Вони не створюються, щоб “завалити” дитину логарифмами або біографією якоїсь видатної особи. Альона чесно розповідає про Америку та додає, що шкільна освіта не така вже і “продвинута”. Щоб підіймати рівень знань своїх учнів, вона користується нашими методами на кшталт “білетного” іспиту та диктантів на початку уроку. Можливо, істина про ідеальне навчання десь посередині?


Євгенія КЛЮЄВА

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)