Чи є небезпека у вакцинації АКДС?

23 Листопада в 09:09  0  496

Здоров'яЧи є небезпека у вакцинації АКДС?

Пологівські батьки занепокоєні випадком, який трапився у Мелітополі, де після планової вакцинації АКДС третьокласників одна з учениць потрапила до реанімації.

 

Стан третьокласниці, яка постраждала від вакцини, різко погіршився до кінця занять вже на наступний день. Дитину морозило. До школи викликали маму дівчинки і швидку допомогу.

 

Лікарі і мама приїхали практично одночасно. Дівчинку забрали спочатку до дитячої лікарні, а потім - до реанімації.


Щеплення загалом завжди викликало хвилювання батьків, які хочуть, щоб їх дитина була здорова, а вакцинація робила свою справу – захищала, а не, навпаки, погіршувала стан. У Пологівському ЦПМСД заспокоюють: у Пологівському районі тяжких побічних дій від вакцинації АКДС не зафіксовано. Проте це не означає, що батьки не мають бути уважними.

 

Як пояснює в. о. заступника головного лікаря з охорони дитинства та материнства Наталія Гарцева, АКДС – це вакцина для профілактики дифтерії, правця та кашлюку. Вакцинація проводиться за віком у 2, 4, 6 та 18 місяців згідно з календарем щеплень, а також до 6 років 11 місяців 29 днів із порушеним календарем. Вакцина АКДС індійська. Можливо, ще це лякає батьків, хоча імпортний препарат у більшості випадків кращий за вітчизняний. На жаль, як зазначають медики, держава іншої вакцини не надала.


- Серед побічних дій в інструкції до застосування виділяють: часто легкі місцеві або системні реакції. У більшості випадків виникає тимчасовий набряк, чутливість і почервоніння у місці введення, що супроводжується лихоманкою. Згідно з інструкцією, необхідно під час та протягом 4-8 годин після імунізації давати дітям парацетамол у вікових дозах, про що доводять до відома батьків. Як свідчить інструкція, немає жодних наукових доказів, що побічні дії мають незворотній характер, - завіряє Наталія Вікторівна та відзначає, що вакцина має сертифікат і кожен із батьків може з ним ознайомитися.


Наразі АКДС провакциновано 220 дітей Пологівського району.

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

r.gif

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)