До бюджету громади зарахують акцизний податок з пального. На що підуть гроші?

21 Лютого в 09:11  0  835

Події містаДо бюджету громади зарахують акцизний податок з пального. На що підуть гроші?

Уряд схвалив Порядок зарахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів у 2020 році

 

Зокрема, передбачається щоденний, у день надходження акцизного податку, розподіл частини акцизного податку (13,44 %) між бюджетами місцевого самоврядування. Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади, складе 7,7 млрд грн.

 

Зарахування до бюджетів органів місцевого самоврядування частини акцизного податку, що надійшов з 1 січня 2020 року, буде здійснено Державною казначейською службою у двотижневий строк з дня набрання чинності постанови.

 

Асоціація міст України у бюджетному процесі 2020 року відстояла продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального. Нагадаємо, в рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад.

 

Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо.

 

Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

 

Акцизний податок повинен залишатися на території Запорізької області, в бюджеті кожної громади. Щодо збереження на містах доходів від акцизу пального – для Запоріжжя це близько 150 мільйонів гривень протягом року.

 

Бюджет Пологівської ОТГ від акцизного податку з пального також поповниться, обіцяє міський голова Юрій Коноваленко:

 

“Точної суми поки немає. В постанові вказаний коефіцієнт для нашої громади. Він дещо менший, ніж в минулому році. По аналогії з 2019 роком плануємо отримати близько 6 млн грн”.

 

Спрямують ці кошти виключно на ремонт доріг. Перелік утримання та ремонту доріг і пішохідних доріжок на 2020 рік визначили на сесії міської ради від 20 грудня 2019 року.

 

Для порівняння, бюджет Широківської ОТГ прогнозовано отримає від цього платежу 8,6 млн. грн., Долинської сільської ради – 5 млн грн, Оріхівської міської ради - 3 млн грн, Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району – більше 1 млн. грн.

 

Асоціація міст України (АМУ) сподівається, що до початку березня відповідні кошти надійдуть до бюджетів громад.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
5
Сміх
4
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)