Виявлено спалах африканської чуми свиней в Пологівському районі

30 Серпня 2021 10:15  0  824

У регіоніВиявлено спалах африканської чуми свиней в Пологівському районі

Виявлено спалах африканської чуми свиней у Молочанську 


АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ - висококонтагіозне вірусне захворювання, хворіють тільки свині всіх вікових груп, людина не хворіє. Загибель тварин може становити 100%. Вірус дуже стійкий у навколишньому середовищі, проти нього не існує ефективної вакцини, лікування не розроблено. Фактори передачі збудника – корми, транспортні засоби, пасовище, виділення хворих тварин, необроблені м’ясо і м’ясопродукти. Вірус може переноситись комахами, птицею, дикими кабанами.


КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ: Підвищення температури тіла до 42,5 Со, задишка, кашель, відсутність апетиту, блювання, пронос с кров’ю, синюшність шкіри на вухах та п’ятачку, але хвороба може проявлятись миттєво без прояву клінічних ознак, тварина гине. Всі захворілі тварини підлягають знищенню, а тваринницькі приміщення, в якому було захворювання, можуть експлуатуватися лише через рік після зняття карантину.


ЗАХОДИ ЩОДО НЕДОПУЩЕННЯ ЗАНОСУ ІНФЕКЦІЇ
1. Обов’язково утримувати свиней в «закритому режимі».
2. Заборонено утримувати свиней на територіях міжнародних повітряних, морських, річкових портів і прикордонних залізничних станцій.
3. Заборонено переміщення свиней (інших тварин і птиці) та харчових продуктів з них без супровідних ветеринарних документів.
4. Заборонено згодовування свиням без термічної обробки залишків харчових продуктів, боєнських відходів.
5. Заборонено реалізацію і використання м'яса та продуктів забою свиней, інших тварин (птиці), що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи та отриманих від тварин, що не піддані передзабійному огляду в установленому порядку.


У випадку захворювання або загибелі свиней необхідно ізолювати хворих свиней і терміново інформувати державні установи ветеринарної медицини.

 

Телефон: 2-20-73

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
4
Сміх
9
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)